Поляки й українці вже не бажають працювати на збиранні овочів та фруктів


Поляки й українці вже не бажають працювати на збиранні овочів та фруктів. Поляки не хочуть їздити на спаржу до Німеччини, а українці не хочуть гнути спину на сільськогосподарських роботах у Польщі.
У результаті у Польщі з’явилася проблема збирання полуниці. Як нагадує Польське радіо, останніми роками це саме українці допомагали збирати ягоди. Але тепер заробітчани знають, що більші гроші можна заробити десь на виробництві. Тим більше, що не раз траплялися випадки, коли польські роботодавці використовували працю заробітчан і платили не ті гроші, що обіцяли. Польські плантатори скаржаться, що цього року багато полуниці так і залишиться в полі не збираною.

Читайте також: Кожен 5 долар потрапляє в Україну з-за кордону через системи переказу

До слова, самі поляки теж змінили напрямки своєї трудової міграції. Брекзит і слабший фунт відсунули Великобританію з першого місця в переліку країн, куди поляки найохочіше їдуть працювати. Більшість тепер вибирає Німеччину та Голландію — про це йдеться в результатах останнього дослідження “Трудова міграція поляків”, котре провела знана компанія Work Service.

Як показало дослідження, ще весною минулого року Велика Британія була головною країною трудової міграції поляків. Тоді 19 відсотків з-поміж осіб, які запланували виїзд на заробітки, декларували за мету саме цю країну. За рік часу пріоритети суттєво змінилися. На сьогодні менш як 6 відсотків розглядають цей напрямок трудової міграції.

Читайте також: Коли чекати повернення податку та чи каратимуть осіб, які запізняться з поданням РІТ

Натомість, на сьогодні, найпопулярнішою країною серед польських заробітчан стала Німеччина з результатом у понад 31 відс. охочих заробити на краще життя. Сприяє цьому близьке географічне розташування та дуже добра ситуація на ринку праці в західних сусідів Польщі.

Читайте також: Мінімальна зарплата зросла втричі за три роки, а середня вдвічі за рік — Володимир Гройсман

За даними Євростату безробіття в німців на сьогодні складає 3,4 відс., і як нещодавно сповістила німецька Федерація торгівлі та промисловості, загалом на ринку вільними залишаються 1,6 млн робочих місць. До того ж, мінімальна платня в Німеччині становить 8,84 євро, що становить приблизно 38 злотих за годину, а це у тричі більше ніж у Польщі.

Новим номером два у дослідженні трудової міграції поляків став голландський напрямок (15 відс), який додав 6 пунктів у популярності в порівнянні з минулим роком. Варто наголосити, що саме Нідерланди вже не перший рік спокушають польських працівників сезонною працею.

Фото ілюстративне /ua.depositphotos.com/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: