Понад 90% шукачів роботи хочуть працювати за кордоном, але досвід має менш як третина

trudovi migranty

Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна провів опитування, результати якого показали, що 92% респондентів мають бажання попрацювати за кордоном, але досвід такої роботи є у 29% опитаних. Про це керівник експертно-аналітичного центру міжнародного порталу HeadHunter Україна Юлія Дрожжина розповіла на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Багато українців хочуть їхати, але, як кажуть, між “хочу” та “роблю” є велика різниця. І якщо говорити цифрами, то 92% думає про те, щоб поїхати, але реальний досвід роботи за кордоном мають лише 29%. Тобто, різниця дуже велика”, – сказала Дрожжина.

Читайте також: Проміняти Польщу на іншу країну не проти що четвертий український заробітчанин. Але решта троє хочуть залишитися

За її словами, серед мотивів працевлаштування за кордоном опитані називають можливість заробити, шанс згодом залишитись у тій країні, цікавий життєвий досвід. Проте і ті, хто працював в іншій державі, ті, хто такого досвіду не має, визнають, що ця робота пов’язана з певними труднощами. Йдеться про розлуку з рідними і близькими, мовні проблеми і труднощі з оформленням документів та пошуком роботи.

Читайте також: Надто довго розглядають справи. Роботу управлінь у справах іноземців і праці проінспектують

Представниця HeadHunter Україна зазначила, що у першу чергу пошукачів роботи за кордоном цікавлять такі країни, як Польща, Сполучені Штати Америки, Німеччина та Канада. “Найбільше хочуть поїхати спеціалісти зі сфери ІТ. На другому місці топ-менеджмент, на третьому – початок кар’єри, на четвертому та п’ятому відповідно — виробництво та продажі”, – сказала вона.

Загалом, зазначила Дрожжина, український ринок праці у 2018 році був відносно стабільним, суттєвих змін у структурі зафіксовано не було, тож пропозиції та запити про роботу від іноземних компаній мали досить динамічний характер. Чимало вакансій для українців розміщують роботодавці з Німеччини, Польщі та інших країн. Причому кількість пропозицій про роботу в Німеччині зросла на 13% порівняно з показником за грудень 2017, а в Польщі – зменшилась на 12%.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: