Понад 90 відсотків усіх “заробітчанських” переказів із Польщі прямують в Україну


Іноземці, що працюють у Польщі протягом 2017 року вислали за кордон країни переказів на загальну суму 13 млрд злотих — повідомив у вівторок Національний Банк Польщі. Як наголошує tvn24bis.pl, це на половину більше ніж роком раніше.

Читайте також: За найменшу пенсію в Польщі не купиш навіть сірників

За даними Національного банку Польщі, у четвертому кварталі 2017 року кошти переказані за кордон іноземцями, що працюють у Польщі становили 3,4 млрд злотих, і це було на 900 млн більше ніж за аналогічний період позаминулого року. У географічній структурі домінували перекази в Україну. Склали вони 3,1 млрд злотих, що становило понад 90 відсотків від усіх переказаних коштів. Роком раніше, за аналогічний період, працівники з України переказали до своєї країни 2,3 млрд злотих.

Загалом, за 2017 рік іноземці вислали по домівках суму рівнозначну 13 млрд злотих, проти 8,8 млрд злотих у 2016 році (збільшення на 47,9 відсотка).

Читайте також: Євростат порівняв кількість вакансій у країнах ЄС

З загальної суми переказів за 2017 рік, 11,7 млрд злотих (понад 90 відсотків) потрапило до України. У 2016 році таких переказів було на 7,8 млрд злотих.

Читайте також: На що можуть сподіватися фізичні працівники в залежності від регіону Польщі (Мапа)

За даними Управління соціального страхування (ZUS) на завершення 2017 року застрахованих, тобто таких які сплачують внески на соціальне страхування, було близько 316,5 тисяч українців. На другому місці в цьому переліку розмістилися громадяни Білорусі — понад 24 тисячі. Подіум замикають в’єтнамці, котрих в ZUS на кінець 2017 року було зареєстровано трохи більш як 7,5 тисяч осіб.

За даними міністерства сім’ї, праці та соціальної політики в минулому році повітові управління праці зареєстрували близько 1,8 млн заяв про намір доручити виконання праці іноземцям для близько 1,1 млн осіб. Згідно з розрахунками міністерства у порівнянні з 2016 роком збільшення складало 100 відсотків для дозволів на працю та 40 відсотків для заяв про намір доручити працю.

Натомість перекази до Польщі від мігрантів у четвертому кварталі 2017 року становили 4,2 млрд злотих, що рівнозначно з показниками четвертого кварталу 2016 року.

Найбільше коштів, як і в попередніх періодах надійшло від поляків, які працюють у Німеччині — 1,5 млрд злотих і Великобританії — 900 млн злотих. Перекази з цих двох країн становлять майже 58 відсотків усіх трансферів.

А загалом за 2017 рік польські заробітчани надіслали до дому 16,3 млрд злотих.

Фото ілюстративне /interia.pl/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: