Познань обирає жінку року. Серед кандидаток “Анонімна Українка”

poznanianka-roku

Поруч з 9 реальними прізвищами та обличчями на плакаті вміщено також намальований образ білявки. Без очей, носа та привабливої посмішки. Постать вбрана в блакитний светр. Кольори підібрано не випадково: в голосуванні за “Містянку Року”, що тільки-но розпочалося в Познані можна віддати голос за узагальнений образ “Анонімної Українки”. Це жінка — символ. Вона була номінована в ході засідання ради експертів представницею однієї з позаурядових організацій, котра обстоює права жінок. Привертає до себе увагу сила, якою має володіти така “анонімна постать” – наголосила в розмові з tvn24.pl Магдалена Пєтрусік-Адамська, керівник Департаменту охорони здоров’я та соціальних питань міської ради.

Читайте також: Сьогодні – 33 річниця Чорнобильської катастрофи (Відео)

Йдеться про образ жінки, котра виїхала з України та ухвалила рішення оселитися в незнайомому для себе місці. Про формальні проблеми та різні труднощі, котрі їй довелося подолати. “Кандидатура має продемонструвати якою сильною має бути жінка, аби знайти себе та нормально функціонувати в нашому середовищі й водночас продемонструвати риси міста як такого, що сприяє рівним можливостям” – твердить чиновниця з міської ради Познані.

Щодо інших кандидаток, то серед них є до прикладу Агнєшка Кубіцка з фундації “Wózkowicze”, що постійно намагається довести оточенню, що життя на інвалідному візку не є вироком, який унеможливлює нормальне життя.

Читайте також: Напрямки української трудової міграції — де більший вибір вакансій, а де вдається більше заощадити

Це перший такий плебісцит у Познані. Окрім голосування за “Жінку року Познані” можна також обрати й “Містянку Століття”. Імпульсом до проведення таких виборів стала 100 річниця отримання жінками рівних виборчих прав, що припадає власне на цей рік. “У такий спосіб місто хоче підкреслити, як багато мешканки Познані привнесли в історію міста і як сильно маємо завдячувати їм сьогодні” — наголосив Єнджей Соларські, заступник мера.

Читайте також: Ще три міжнародні аеропорти Польщі змінили написання назв українських міст

Список кандидаток на звання Містянка Року та Століття уклала спеціальна капітула та рада експертів складена з журналістів і істориків. За одну з кандидаток може проголосувати кожен повнолітній мешканець чи мешканка Познані. Вибори стартували 22 листопада й триватимуть до кінця доби 6 грудня.

Судячи з регламенту проведення голосування, що розміщений на сайті міської ради, брати участь у виборах можуть не тільки громадяни Польщі. Головним критерієм є проживання в Познані. “Протягом двох тижнів мешканці Познані можуть віддати свій голос за Жінку Року Познані або Жінку Століття відправивши sms-повідомлення або зателефонувавши. Рахуватиметься лише один голос з кожного телефонного номера. Система по закінченню голосування в плебісциті зарахує тільки перший поданий голос висланий з конкретного номера телефону. Водночас голос не врахують, якщо не вдасться встановити номер телефону з якого його відправили”.

SMS з вмістом PR1, тобто за “Анонімну Українку”, можна вислати на номер 4320 або ж можна віддати свій голос зателефонувавши під номер 61 646 33 44.

Усі деталі на сайті www.poznan.pl/poznanianka.

Фото /tvn24.pl/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: