Правила дорожнього руху писані й для велосипедистів


Багато українців потрапивши до Польщі пересідають на двоколісного. І справа тут зовсім не в турботі про природу чи власне здоров’я. Найчастіше це спосіб суттєво зекономити на транспорті, що в Польщі доволі дорогий. А відтак варто пам’ятати, що правила дорожнього руху стосуються в рівній мірі всіх учасників цього руху, серед іншого і велосипедистів. Як пише gazetaprawna.pl, далеко не завжди велосипедист може пересуватися тротуаром, а порушивши правила руху теж може бути покараний штрафом.

Читайте також: „Dobry Start” — стане доброю традицією

Отож, найперше, що потрібно знати це те, що пересуватися ровером дорогами загального користування без загрози бути оштрафованим можуть особи котрим уже виповнилося 18 років. У випадку осіб неповнолітніх, право керувати ровером надається разом зі складанням іспиту на велосипедну карту або ж отримання прав водія категорії В1.

За виїзд ровером на дорогу загального користування без відповідного дозволу у Польщі загрожує штраф у розмірі 100 злотих.

Читайте також: Коли чекати повернення податку та чи каратимуть осіб, які запізняться з поданням РІТ

Обов’язком кожного велосипедиста є користування з відповідних велосипедних доріжок, мережа яких до слова в Польщі дуже добре розвинута. Тільки у випадку відсутності такої доріжки або узбіччя (або ж таке не пристосоване для їзди велосипедом) дозволяється пересуватися проїзною частиною дороги. Відтак багато суперечок і сумнівів виникає щодо можливості пересування велосипедиста тротуаром. Отож варто наголосити або ж нагадати, що велосипедист має право скористатися тротуаром для супроводу дитини віком молодше 10 років. Окрім того, рух тротуаром допускається, якщо ми знаходимося на дорозі, де дозволена швидкість перевищує 50 км / год, немає спеціальної доріжки для велосипедистів, а ширина тротуару – не менше двох метрів. Тротуаром також можна їхати за поганих метеоумов.

Читайте також: Нова пенсійна програма зменшить зарплати, серед іншого й українців. Як відмовитися від “добровільних” внесків

А от пересування тротуаром без поважних на то причин може коштувати велосипедисту 50 зл штрафу. Водночас за проїзд велосипедом по пішохідному переходу штраф може скласти цілих 200 злотих.

На доріжці для велосипедистів можна їхати з максимальною швидкістю 50 км на годину. Звісно, з одного боку не так багато велосипедистів які спроможні розігнатися до такої швидкості, а з іншого — не зрозуміло в який спосіб вони мають контролювати свою швидкість. Натомість контролювати вміст алкоголю в крові під силу кожному велосипедисту. І хоча за пересування в стані сп’яніння прав керувати велосипедом не позбавлять, однак оштрафувати можуть. Так особа, що пересувається велосипедом дорогою загального користування після вживання алкогольних напоїв (0,2 — 0,5 проміле алкоголю в крові) може бути оштрафована на суму від 300 до 500 злотих. Натомість велосипедист, який пересувається в стані алкогольного сп’яніння (це понад 0,5 проміле алкоголю) безальтернативно заплатить 500 злотих штрафу.

Відсутність деякого спорядження теж може закінчитися для велосипедиста сплатою штрафу. Тож варто пам’ятати, що велосипед мусить бути обладнаний:

щонайменше в один білий або жовтий відбивач світла у передній частині велосипеда;

щонайменше один відбивач червоного кольору та принаймні в один світлодіодний індикатор червоного кольору у задній частині велосипеда;

щонайменше один справний гальмівний механізм;

дзвінок або інших пристрій, який видає попереджувальний сигнал.

І наведемо ще ситуації коли велосипедиста можуть оштрафувати:

– порушення велосипедистом обов’язку перевезення дитини віком до 7 років на додатковому сидінні — 50 злотих;

– пересування за межами дороги для велосипедистів або смуги для велосипедистів, якщо така є в напрямку руху велосипедиста — 50 злотих;

– не надання велосипедистом переваги пішоходам у разі пересування дорогою для велосипедистів і пішоходів — 50 зл;

– пересування ровером поруч з іншим учасником руху, що ускладнює пересування інших учасників руху — 200 зл;

– використання мобільного телефону, що вимагає тримання в руках телефону під час руху — 200 зл;

– обгін іншого велосипедиста на повороті — 300 зл.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: