Президенти Польщі та України шукали спільну мову в Харкові


Для вирішення конфліктних історичних питань між Україною та Польщею президенти двох країн домовилися про підвищення рівня двосторонньої історичної комісії до рівня віце-прем’єрів. Про це президент Петро Порошенко заявив під час прес-брифінгу після зустрічі із президентом Польщі, повідомляє «Європейська правда».

«Ми дійшли спільної думки, що історія не має впливати на стосунки України та Польщі. Ми маємо своїх героїв, вшановуємо їх, але це не має впливати на майбутнє наших відносин», – заявив Порошенко.

Для вирішення проблем президенти домовилися підвищити рівень історичної комісії – тепер її очолюють віце-прем’єри двох країн. З українського боку її це буде Павло Розенко, з польського – віце-прем’єр-міністр Пьотр Глинський.

«Комісія має зібратися найближчим чином та вирішити питання, що виникли з ексгумацією та похованнями. А ще ми маємо орієнтуватися на героїв, що є спільними для обох країн», – зазначив Петро Порошенко і навів за приклад постать маршала Польщі Пілсудського.

У свою чергу президент Польщі Анджей Дуда закликав політиків утриматися від різких заяв на історичну тематику. Окрім того, президенти України та Польщі також домовилися скоротити так званий «чорний список» осіб.

«Ми домовилися, щоби скоротити перелік осіб, яким заборонено в’їзд до наших країн», – відзначив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що у Польщі та України є спільне розуміння: від історичних конфліктів виграє лише Росія.

13 грудня президент Польщі Анджей Дуда відвідав Харків. Разом із українським президентом Петром Порошенком він поклав квіти до меморіалу жертв тоталітаризму, що розташований на колишньому полігоні НКВС, де, серед іншого, було вбито та поховано кілька тисяч польських офіцерів.

До того, голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський наголосив, що Варшава негативно сприйняла стан нинішніх відносин з Києвом. Спірним питанням є, серед інших, заборона з боку України на проведення пошукових робіт та ексгумацій останків польських жертв воєн та конфліктів на території України.

Фото ілюстративне /unian.net/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: