Проблеми видачі закордонних паспортів обіцяють вирішити до березня

Державна міграційна служба України очікує нормалізацію ситуації зі строками персоналізації паспортів до березня 2018 року. Про це повідомляється на сайті ДМС України.

У ДМС повідомили, що спільно з Поліграфкомбінатом “Україна”, намагаються йти на зустріч всім без виключення громадянам, які звертаються із заявами про прискорення персоналізації паспортів. “Однак ці звернення опрацьовуються вручну і їх кількість є на межі фізичних можливостей працівників”, – йдеться у повідомленні.

За даними ДМС, у січні 2018 року заплановано запуск на Поліграфкомбінаті “Україна” додаткової лінії персоналізації паспортів, що дозволить протягом найближчих місяців поступово повернутися до планової видачі закордонних паспортів у строки до 7 або 20 робочих днів в залежності від суми оплаченого адміністративного збору. “На сьогодні затримка у видачі триває, тому міграційна служба вкотре звертається до громадян з попередженням та порадою жодним чином не планувати закордонну подорож, не маючи на руках чинного паспорта для виїзду за кордон, не звертатися до будь-яких посередників, які обіцяють будь-які конкретні строки виготовлення паспорта”, – заявили у ДМС України.

Тим часом, за півроку з початку дії безвізового режиму з країнами ЄС працівники Держприкордонслужби України оформили 355 тисяч громадян України, які скористалися перевагами спрощеної системи, повідомила прес-служба прикордонного відомства.

У рамках безвізового режиму з країнами ЄС найбільше українці прямували через кордон з Польщею та Румунією – майже 90 тисяч та 65 тисяч осіб відповідно.

У Держприкордонслужбі зазначили, що у перші місяці дії безвізу спостерігався певний ажіотаж – в середньому прикордонники оформляли до 80 тисяч українців за місяць. Наразі спостерігається зменшення кількості подорожніх у безвізовому порядку. У листопаді цей показник становив 32,5 тисячі осіб.

Водночас загальна кількість поїздок громадян України до європейських країн за три літніх місяці 2017 року зросла на 10% у порівнянні з аналогічними трьома місяцями 2016 року.

У ДПСУ нагадали, що 157 пунктів пропуску оснащено сучасним біометричним обладнанням, у тому числі 97 пунктів пропуску для контролю за відбитками пальців. Створена прикордонним відомством система біометричного контролю функціонує в усіх авіаційних, міжнародних і міждержавних пунктах пропуску на кордоні з країнами ЄС.

Крім того, в рамках безвізу українські прикордонники отримали доступ до баз даних Інтерполу в 126 міжнародних і міждержавних пунктах пропуску. Це дало змогу з початку року виявити майже 2 тисячі розшукуваних осіб, 657 паспортних документів та 198 викрадених транспортних засобів.

Нагадаємо, безвізовий режим між Україною і країнами Євросоюзу почав діяти півроку тому – 11 червня 2017 року.

 

Фото ілюстративне /5.ua/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: