Прописка у Польщі залишиться обов’язковою, а от PESEL отримати стане легше


Депутати польського сейму вирішили не скасовувати інститут прописки ані для іноземців, ані для громадян Польщі. Принаймні раніше йшлося про те, що вже з нового 2018 року прописка не буде потрібна, та на своєму засідання на минулому тижні народні обранці повернули все у протилежному напрямку — повідомляє сайт forsal.pl із посиланням на інформаційне агентство РАР.

Щоправда, прийнята ухвала таки дещо полегшить життя українцям, адже її метою серед іншого є упорядкування та уточнення деяких положень, які регламентують надання іноземцям номеру PESEL. Після затвердження змін мають його отримувати всі без виключення іноземці, що мають прописку на тимчасове чи постійне проживання на території Польщі. “Результатом запропонованих змін має стати занесення інформації про всіх іноземців, які перебувають на території Республіки Польща, не зважаючи на час перебування, в центральний реєстр PESEL”. Тобто від нового року для отримання такого номеру не потрібно буде доводити на папері його необхідність.

А що стосується прописки, то від 1 січня 2018 року вона залишиться обов’язковою. Водночас, отримати її можна буде через інтернет, принаймні таким правом зможуть скористатися громадяни Польщі. Чи зможуть з такої онлайн послуги скористатися іноземці поки не відомо.

У міністерстві внутрішніх справ і адміністрації наголошують, що інститут прописки необхідний з огляду на те, що база даних про місце проживання має ключове значення для реалізації між іншим виборчого права, реалізації завдань із соціального страхування, у тому числі виплати пенсій, соціальної опіки, соціального страхування.

Ухвала набуде чинності з 1 січня 2018 року.

 

 

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: