Ази польської бюрократії, магічний PESEL.

Блог:

Переїхавши до Польщі  ми дуже часто зустрічалися з потребою мати ”Песель”. В поліклініці, в банку, в школі, навіть бухгалтер на роботі питав нас чи маємо ми “щось” під назвою PESEL. Побачивши нашу реакцію, поляки щиро не розуміли причину нашого здивування. На початку особисто я думала що це наш український ідентифікаційний код… Щось подібне, але не зовсім.

PESEL це універсальна електронна система обліку населення  в Польщі. Це код з 11-ти цифр, за яким можна швидко ідентифікувати особу. Перші чотири цифри це зашифрована дата народження. Наприклад, у тих, хто народився до 1999 року: перші 2 цифри коду це дві останні цифри року народження. Третя і четверта цифри коду-місяць народження, п’ята, шоста — день народження.

PESEL видається автоматично, польською установою реєстрації цивільного стану, при оформленні свідоцтва про народження дитини, при отриманні дозволу на постійне проживання… Або установою місцевої гміни при реєстрації прописки (zameldowaniu).

До 2018  крім поляків PESEL надавали громадянам ЄС, постійним резидентам Польщі, власникам Карт поляка.

Решті охочих потрібно було шукати вагомі підстави з підтвердженням конкретними статтями із законів, що зобов’язують отримання PESEL.

Але ситуація кардинально змінилася в 2018 році. В Польщі “задіяли” нові урядові розпорядження, згідно з якими іноземець який реєструє тимчасову чи постійну прописку, отримує PESEL автоматично.

Також зареєструвати прописку стало можливо через інтернет (epuap.gov.pl/wps/portal/rejestracja-konta).

А тим українцям, які вже попередньо мали прописку, треба звернутися за місцем реєстрації до urządu gminy. Процедури отримання PESEL і прописки є безкоштовна. Сам папірець про прописку “коштує” 17 злотих, кожний наступний екземпляр теж 17 зл.

Крім того, кожен іноземець, який перебуває в Польщі понад 30 днів, обов’язково має зареєструвати місце свого тимчасового проживання (meldunek), згідно з польським правом.

А поінформований значить озброєний 🙂

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: