Чи можливо громадянам України отримати соціальну допомогу в Польщі?

Блог:

Насправді так і зробити це зовсім не важко. Набагато простіше, ніж отримати карту побуту. Точніше кажучи на таких самих підставах як і польській родині.

Чомусь не всі мігранти, які є потенційними адресатами урядової програми “Сім’я 500+” звертаються по допомогу…

Закон про надання допомоги родинам у вихованні дітей діє з лютого 2016 року. Полягає в грошовій допомозі на виховання другої та кожної наступної дитини в сумі 500 злотих на місяць. На першу дитину теж можна отримати допомогу, але доходи сім’ї мають не перевищувати визначеного мінімуму — 800 злотих на одну людину.

Громадяни України можуть претендувати на таку допомогу коли

легально перебувають в Польщі на підставі дозволу на тимчасове перебування з метою праці (за “блакитною картою”, картою тимчасового побуту з поміткою “доступ до ринку праці”, картою сталого побуту та картою резидента ЄС) мінімум пів року. На практиці заяву на допомогу можна подавати вже при наявності децизії.

Батьки, які одноосібно виховують дитину (дітей) також можуть подати заяву на отримання допомоги в додатку з рішенням суду про призначення аліментів (в разі відсутності, рішення можна донести впродовж трьох місяців).

Існує також ряд винятків для нетипових випадків, наприклад якщо батьки дітей знаходяться в різних країнах та багато інших. В кожному конкретному випадку потрібно отримати консультацію у посадовців, які приймають заяви. Однак є обов’язкова умова отримання допомоги — діти, на яких виділяються кошти мають проживати в Польщі.

Також допомога не призначається один раз до повноліття дитини, а тільки на певний термін. Якщо сім’я після закінчення призначеного терміну й надалі претендує на допомогу “Сім’я 500+”, має завчасно подати нову заяву.

За подання заяви оплата не стягується. Допомогу призначає воєводська адміністрація. А заяву можна: подати до своєї гміни, надіслати поштою на Wydział Spraw Społecznych місцевої адміністрації, оформити в електронному вигляді за допомогою сервісів Emp@tia, ePUAP, на порталах Міністерства цифризації чи PUE ZUS. Ці сервіси та портали містять детальні інструкції подання заяви.

Бланк заяви на отримання допомоги “Сім’я 500+” та пояснення до заповнення знайдете тут.

Допомогу за бажанням можна отримувати на банківський рахунок або готівкою в банку РКО (не бувши його клієнтом).

Дана допомога не оподатковується.

Успіху Вам! Завжди варто спробувати!

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: