Дещо про покупку нерухомості в Польщі…

Блог:
budynok

Жодне орендоване житло не замінить власного. А тим більше якщо хтось пов’язує з Польщею своє майбутнє, купити “кілька квадратних метрів” вартує. Навіть якщо життєві плани з часом зміняться, помешкання можна здавати в оренду й отримувати чималий сталий прибуток.

Польське законодавство “каже”, що для придбання нерухомості в Польщі українцю, як і будь-якому іноземцю не потрібно спеціального правового статусу. Не є вимогою й постійне проживання в країні. Можна приїхати в Польщу наприклад по безвізу і купити квартиру. Або взагалі оформити всі документи щодо купівлі помешкання через довірену особу у нотаріуса. Якихось додаткових документів для покупки квартири не потрібно.

А от у випадках купівлі нерухомості у прикордонній зоні, купівлі будинку, господарства, купівлі землі більше ніж 1 гектар, вимагається дозвіл Міністра внутрішніх справ країни, за деякими винятками. Винятками є проживання в Польщі більше як 5 років на момент купівлі майна, або 2 роки, в разі коли ваш чоловік чи дружина є громадянином цієї країни.

В разі коли дозвіл від Міністра все-таки потрібен, необхідно звернутися до Міністерства внутрішніх справ та адміністрації з заявою та пакетом документів. Обов’язкова державна оплата при цьому складає 1570 злотих. Повний перелік пакету документів можна знайти на сайті Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracyj: https://www.gov.pl/web/mswia.

Дозвіл видадуть якщо будуть виконані дві умови.

Перша: придбання нерухомості іноземцем не буде загрожувати обороноздатності, безпеці держави чи громадському порядку, громадській політиці та здоров’ю суспільства.

Друга: іноземець доведе свій зв’язок з Республікою Польща. Це може бути: польське походження; укладення шлюбу з громадянином Польщі; наявність дозволу на перебування тимчасове, постійне, або карти довгострокового резидента ЄС; керівна посада на підприємстві, розміщеному на території Польщі що контролюється іноземцями; ведення на території Польщі легальної підприємницької або сільськогосподарської діяльності.

Офіційний термін отримання такого дозволу два місяці. На практиці ж цілих шість, а подеколи й вісім місяців. Це вже як кому пощастить.

Ще одна важлива обставина, на яку обов’язково треба звернути увагу перед покупкою: ознайомитися з оподаткуванням вибраної вами нерухомості. Якщо купувати на вторинному ринку, то при оформленні договору у нотаріуса сплачується податок за так звану цивільно-правову дію в розмірі 2% від ринкової вартості покупки. Розмір податку розраховує нотаріус. Якщо ж безпосередньо від забудовника – вищезгаданий податок не стягується.

Ну і не завадить поцікавитись розміром комунальних та інших обов’язкових платежів в обраному вами помешканні…

Буду рада, якщо ця інформація допоможе комусь при виборі житла 🙂

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: