Довготерміновий резидент ЄС і які переваги від такої карти

Блог:
rezydent

Про нюанси тимчасового побуту в Польщі мігранти з України знають дуже добре. А от термін довгостроковий резидент ЄС є менш популярний і зрозумілий…

Хто може отримати статус довгострокового резидента ЄС? Яким вимогам треба відповідати? І що дає такий статус?

Згідно з польським законодавством подавати клопотання про статус довгострокового резидента ЄС мають право громадяни третіх країн, до яких відноситься Україна.

Основною умовою для іноземців при поданні заяви на отримання статусу довгострокового резидента ЄС є проживання в Польщі мінімум п’ять років. Проживання має бути безперервне. Термін перебування поза кордоном країни не має за цей час перевищувати десяти місяців, а кожний окремий виїзд не може тривати довше шести місяців.

Окрім того потрібно мати постійну роботу, яка систематично приносить дохід і підтвердити його документально за останні три роки. Також необхідно бути забезпеченим житлом (власним чи офіційно орендованим) та медичним страхуванням.

На додаток до вищеперелічених вимог з минулого року треба підтверджувати знання польської мови. Це може бути сертифікат про закінчення курсів польської мови не нижче рівня В1 або свідоцтво закінчення початкової та середньої школи чи вищого навчального закладу з польською мовою викладання.

Додатково воєводські уженди вимагають інформацію про всі закордонні поїздки за останні п’ять років, з точними датами перетину кордону. За неправдиву чи не точну інформацію загрожує кримінальна відповідальність.

Статус довгострокового резидента ЄС це дозвіл на легальне перебування на невизначений термін. А також безперешкодний доступ до ринку праці. Після отримання дозволу на побут довгострокового резидента ЄС видається відповідна карта на п’ять років.

Щонайменше як за 30 днів перед закінченням п’ятирічного терміну (терміну дійсності карти) потрібно подати заяву до воєводи про видачу чергової карти (на п’ять наступних років) за місцем проживання. За видачу чи обмін карти побуту вноситься оплата 50 злотих.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: