Історія легалізації…продовження

Блог:

… В моєму випадку той самий працедавець запропонував працю в іншій його фірмі. Тож перший і найголовніший пункт в черговому квесті з легалізацією “зараховано”.

Але змінювати карту побуту треба обов’язково, з дотриманням всіх термінів і процедур. Тим більше що я, разом з сім’єю планую постійно проживати в Польщі й незапланований виїзд з країни був би вкрай недоречний з багатьох причин.

Вирішила подавати документи не на тимчасовий побут, а на сталий… Стала в пригоді інформація, про яку я довідалася вже проживаючи в Польщі. Полягала вона в тому, що на сталий побут (по коріннях) можна подавати документи в Польщі, не отримавши попередньо в Україні карти поляка!

Не скористалась нею раніше, бо вже працювала і мала карту тимчасового побуту. Планувала це зробити, коли закінчиться термін дії тимчасової карти, бо кожне чергове “подання” то чималий кошт і клопіт.

Для того щоб скласти вньосек на сталий побут (без карти поляка) потрібно мати оригінали документів, що підтверджують польську національність одного з батьків чи дідів або двох прадідів. Або документи, що підтверджують польське громадянство одного з батьків чи дідів або двох прадідів.

Кожен документ, не польською мовою має бути перекладений присяжним перекладачем. Кошт перекладу залежить від кількості знаків і чи це стандартний документ (наприклад, свідоцтво про народження) чи ні. Від 35 злотих до 80 злотих за один документ.

Також, для зменшення ужендової кореспонденції й скорочення часу вирішення справи можна додати документи, що підтверджують зв’язок з Польщею, її мовою, традиціями, звичаями й культурою.

І обов’язково будуть потрібні документи, що підтвердять ваш намір залишитись в Польщі на постійно: умова про працю, договір оренди чи документ власності майна.

Квитанція про обов’язковий державний збір 657 злотих. Фотографії (ще 30 злотих).

І знову очікування, кажуть близько року…

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: