Історія легалізації…зміна роботи з картою тимчасового побуту

Блог:

Після отримання Карт побуту на три роки ми трохи заспокоїлися. Думали, що хоча б на одному “фронті” якийсь час буде тиша. Але не тут то було. Як кажуть поляки: Życie to nie bajką…

Виявилось, що фірма в якій я працювала мала заборгованість зі сплати внесків до ZUS. Почалася довготривала перевірка з паньствової інспекції праці (PIP).

Після різних спроб розв’язання ситуації, керівництво фірми ствердило, що вона не рентабельна й не платоспроможна. За чим наступило масове звільнення співробітників. Втрата праці…

Що робити? Карта побуту є, але вона прив’язана до попередньої роботи. Зрозуміло, що її треба міняти, знову подавати пакет документів з іншим працедавцем, 🙂 перед цим знайшовши його. Що буде в такому разі з попередньою Картою? Чи вона буде відразу анульована?

Можна працювати в іншого роботодавця з попередньою Картою? І чи можна все це зробити не виїжджаючи з Польщі?

Чи знову буде річний “невиїзний” період?

 

Додзвонитися на “гарячу” лінію уженду мені не вдалося. А в інформаційному кабінеті воєводського відділу справ чужоземців, відповідей на мої запитання я не отримала. Новопризначені, малокомпетентні працівники уженду повідомили тільки про 15 денний термін на подання заяви про розірвання трудового договору.

Шкода потраченого на візит часу…

Довелося розбиратися самостійно, вивчаючи доступну інформацію. В приписах щодо іноземців є чимало неузгоджених моментів. Складається враження що видають закон, а потім дивляться на практиці, як він працює… При цьому взагалі не враховують недотримання вже встановлених термінів розгляду й видачі документів воєводствами.

Першим ділом потрібно якнайшвидше знайти нову працю. Для цього офіційно, згідно з приписами, маємо 45 днів (15 днів, щоб повідомити про розв’язання умови й 30 днів на пошук іншої праці).

Цього терміну дуже мало. Навіть якщо вдасться швидко знайти роботу. Для пакета документів на нову Карту буде потрібна інформація від старости, де він підтверджує, що на місце яке ви претендуєте немає охочого поляка на локальному ринку праці. Цей документ робиться від 10 днів до трьох тижнів. Тож якщо все зробиться оперативно і вдасться вчасно подати на нову Карту (найближчі терміни на резервацію візиту для прикладу в Поморському воєводстві доступні на початок січня 2019 року!!!) ви будете мати право легально перебувати в Польщі, але не працювати. Знову доведеться чекати на отримання децизії, та Карти…

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: