Історія однієї легалізації або справи ужендове…

Блог:
viddil-sprav-inozemtsiv-vhid

Про епопеї пов’язані з легалізацією побуту і праці в Польщі не писав напевно лиш ледачий. Ця тема продовжує бути болючою для переважної більшості співвітчизників, які переїхали до Польщі… Періодичні зміни в приписах, які регулюють ці процеси, тримають заробітчан та мігрантів у постійній напрузі…

Нові закони ніби й полегшують адаптацію українців в Польщі. Та проблеми із затягуванням термінів розгляду заяв, нескінченними чергами в воєводствах вже стали звичним, буденним явищем для українців.

Коротко про історію легалізації нашої сім’ї я писала раніше.Та виглядає так, що ця тема ще довгий час буде актуальною для нас. Можливо наш досвід допоможе комусь уникнути зайвих клопотів.

 

В Польщу ми в’їхали на візах С (cel wydania: 23). На 100% тоді не знали чи можна працювати з такими візами. “Знавці” і “експерти” в агенціях з працевлаштування українців говорили нам що ніби й так, але вже ж це не робоча віза…

У нас не було іншого виходу. На свій страх і ризик (як ми тоді думали) працевлаштувалися. Працедавець не мав нічого проти, але в нас були постійні перестороги… Бо в разі контролі працедавець заплатить штраф, а нас депортують. Згодом (через рік роботи) вже впевнено знали, що з візою С 23 легально працювати можна (і було можна раніше), звичайно на підставі oświadczenia o powierzeniu wykonania pracy.

Наступним етапом було складання заяви й пакету документів на тимчасовий побут. Польську мову тоді я знала на початковому рівні. Заповнити заяву і додатки на побут для мене було важкувато. Ще хвилювалась чи зможу порозумітись з інспектором при подачі. А дивлячись на довжелезні черги до відділу іноземців мене охоплювала паніка. На щастя запрацювала тільки но запроваджена система електронної реєстрації візиту. На початку можливо ще було зарезервувати візит на потрібну дату (а не через декілька місяців).

На цьому етапі я хотіла б застерегти співвітчизників від помилок, які найчастіше трапляються і стали типовими.

Помилка перша. Для уникнення зайвих зволікань при прийнятті та розгляді ваших документів, безпосередньо перед подачею перевірте форму заяви й список необхідних додатків. Бо до польського законодавства про міграцію періодично вносяться зміни, і відповідно змінюються вимоги чиновників. Найкраще перевіряти інформацію на сайті вашого воєводства або уточнити її в інформаційному пункті уженду.

Далі буде…

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: