Мрієте мати власне житло в Польщі?

Блог:

Це цілком реально. У більшості випадків, на покупку власного житла у сім’ї, котра тільки-но приїхала, всієї суми немає. Та якщо подружжя стабільно працює і до того ж має невеликі заощадження, можна спробувати звернутися до банку по кредит.

У банку оцінять вашу кредитоспроможність: ваш сукупний дохід, форму зайнятості, кредитну історію (якщо вона у вас є).

Дуже важливим є перший внесок, це 20% вартості майна, а сума кредиту не може перевищувати 80% від його ціни. Наприклад, якщо квартира коштує 270 000 злотих, то на перший внесок ви повинні мати 54 000 злотих. Сума кредиту в такому разі буде 216 000 злотих.

Після того як ухвалите остаточне рішення щодо кредиту, окрім заявки на кредит і довідок про доходи для банку ще будуть потрібні додаткові документи.

Якщо плануєте купити квартиру від забудовника потрібна буде інформація: про раніше завершені інвестиції, план розвитку прилеглих ділянок, інформація про відсутність виконавчих проваджень, угода про бронювання або угода з виконавцем.

В разі покупки житла на вторинному ринку: необхідний попередній договір з продавцем (umowa przedwstępna).

Після отримання позитивного рішення від банку, підписується кредитний договір. Заставне майно має бути обов’язково застраховане, це теж можна зробити через банк.

Коли кредитний договір підписаний можна підписати остаточний договір купівлі-продажу у нотаріуса. Банк надає кредит і можна забирати ключі.

З забудовником або з попереднім власником квартири/будинку обов’язково підпишіть протокол прийняття, в якому буде детальний опис помешкання і стан лічильників.

Численні формальності  під час отримання іпотечного кредиту часто відлякують  великою затратою часу. На щастя в Польщі є ряд банків, які надають обслуговування кредиту в електронному варіанті й більша частина документів по заявці буде опрацьована онлайн або телефоном.

Є ще кілька обов’язкових формальностей після покупки житла: подача заяви на внесення іпотеки в земельний та іпотечний регістр суду; сплата податку за цивільно-правовою угодою в податковій інспекції; подача податкової декларації в мерію.

Та після вирішення й залагодження всіх формальностей, залишиться тільки жити з комфортом у власному житлі 🙂

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: