Оформлення Tax Free та повернення грошей в аеропорту, в порту, на вокзалі

Блог:

Якщо ви плануєте подорож літаком, краще наперед уточнити, де саме в аеропорту розташований пункт митного контролю та каса видачі готівки.

Приїхати в аеропорт потрібно заздалегідь, бо місце реєстрації може виявитися досить далеко від пункту митного контролю чи стійки Tax Free і там можуть бути черги. Також ще 10-15 хв займе перепакування товару після огляду.

Відразу після приїзду в аеропорт (порт, вокзал), ще перед паспортним контролем потрібно підійти до митника або до пункту контролю Tax Free, там поставлять штамп на чеки, оформлені в магазині. Товар оглядають вибірково, але завжди звіряють номер на формулярі Tax Free з номером на ярлику товару.

До оформлення Tax Free бажано не здавати товар до багажу. Тільки в деяких аеропортах є додатковий спеціальний пункт, де ваш багаж оглянуть і зазначать, які речі ви здали. В цьому випадку митник за потреби може перевірити дані про товар в цьому пункті. Якщо ж в аеропорту немає такого спеціального пункту, то спочатку ставимо печатки на чеки й тільки потім запаковуємо товар для здачі в багаж.

Товари, які пред’являються митнику для повернення Tax Free, повинні бути невикористовуваними, неношеними, з ярликами (пломбами) на упакуванні. Часто в магазинах додатково видають паперові пломби-наклейки до товарів, для того щоб покупці наклеїли їх безпосередньо перед інспекцією, для збереження цілісності упакування.

Наступні дії: проходження реєстрації та здача багажу.

Далі, після особистого огляду на вході в зону Duty Free, потрібно підійти до віконця “Tax refund” /“Refund Point” й отримати свої гроші (іноді навіть в бажаній для вас валюті). На це теж піде деякий час в залежності від розмірів аеропорту і наявності черги до каси.

Якщо ж вам зручніше, щоб гроші переказали вам на рахунок чи банківську карту, то в чеку Tax Free потрібно вписати необхідні реквізити й віддати його в віконце чи опустити в спеціальну скриньку або надіслати на адресу посередника – оператора з повернення Tax Free вже з дому. Якщо валюта банківської картки відрізняється від валюти країни, яка відшкодовує вам ПДВ, то стягується комісія за конвертацію валюти (приблизно 3-5%). Гроші на ваш рахунок переведуть протягом 5 тижнів, максимум до 60 днів.

Також є варіант отримання єврочеку на вказаний в бланку адрес, котрий можна перевести в готівку в будь-якому банку.

З безготівковим отриманням відшкодування ПДВ працюють компанії посередники: ”Tax Free Shopping”, “Global Blue Tax Free”, “Premier Tax Free”.

При виїзді з Польщі залізничним транспортом/кораблем, митний штамп ставиться при відправленні на вокзалі/в порту, або ж його можна отримати, перетинаючи кордон. Недолік цих варіантів – обмеженість часу, митники можуть просто не встигнути зайнятися вами.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: