Оренда житла в Польщі. Поради з власного досвіду.

Блог:
Orenda zytla

Коли ви переїжджаєте на постійне місце проживання до Польщі цілою сім’єю та іще з неповнолітніми дітьми, про оренду житла потрібно подбати заздалегідь.

За два тижні до запланованого переїзду до Польщі чоловік наполегливо зайнявся пошуком житла для сім’ї. Постійно “сидів” на сайтах з оголошеннями. Бо як трапляється щось відповідне, треба швидко реагувати — довго не “висить”.

Власники помешкань неохоче погоджуються винайняти житло сім’ям з дітьми. У багатьох випадках категорично відмовляються. Іншим ніби підходило, але коли на оголошення відкликались ще й студенти, надавали перевагу останнім.

Якщо мова йде про квартиру в багатоповерхівці, орендатори остерігаються що діти будуть галасувати, бігати, а сусіди скаржитимуться. Інша причина “небажання” – занепокоєння що діти понищать стіни, меблі. Не переконує їх запевнення батьків: мовляв, наш спокійний й акуратний.

Ну і напевно найвагоміша: у випадку будь-яких непорозумінь, чи неоплати, сім’ю з малолітніми дітьми виселити важко…

Ще один момент при пошуку житла: багато орендодавців-поляків неохоче здають житло українцям (напевно мали негативний досвід).

… Врешті знайшлося відповідне житло, домовились про зустріч. І хоча чоловік володів польською дуже добре (всходній акцент нє укриєш). На розмову з власником житла й підписання умови завбачливо попросив поїхати з ним колегу по праці (поляка). Щоб підтвердив, що він працевлаштований і платоспроможний.

Дружня порада: не знаючи польської мови варто попросити когось зі знайомих поляків про допомогу. Бо можна таке “понапідписувати”… Один наш знайомий так підписав договір про оренду, не розуміючи до кінця всіх нюансів. Як з’ясувалось згідно з підписаною умовою, про розірвання потрібно було повідомити два місяці наперед, в іншому разі треба платити…і з поверненням завдатку теж мав проблеми…

Ще часто буває так, що орендатори не бажають підписувати угоду оренди (приховують свої доходи). Мовляв платіть і живіть. Ціна прийнятна й умови проживання теж – люди погоджуються.

І прописують наймачів рідко. На цей випадок є така UMOWA UŻYCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO, взірець можна стягнути з інтернету. Полягає в тому, що власник позичає безплатно своє житло вам в користування. Більшість власників житла підписати таку умову на короткий термін погоджується.

Є періоди коли шукати житло не варто.

В Польщі у жовтні стартує академічний рік. За місяць до цього у великих містах починається “квартирний бум”, бо студенти шукають житло. В цей період недороге житло буде зайняте.

В курортних містах та туристичних центрах з травня по серпень з квартирним питанням не просто. Власники помешкань роблять бізнес на короткотривалій оренді.

“Мертвий” сезон на ринку нерухомості Польщі це грудень, підготовка до різдвяних свят.

Впевнена що “ваше” житло знайдеться:)

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: