Плануєте подорож через український кордон? Як бути з домашнім улюбленцем…

Блог:

Бувають випадки, коли треба неодмінно їхати. А залишити свого чотирилапого чи пернатого друга немає на кого…

Щоб не було несподіванок при перетині кордону і “ламання” планів, перед мандрівкою необхідно детально ознайомитися зі всіма актуальними правилами перевезення домашніх тварин та оформити відповідні документи.

Легковажити не варто – може “пронесе”. Під час проходження митного контролю прикордонники обов’язково спитають про них.

Основні вимоги для перевезення тварини через кордон це: ідентифікація тварини, ветеринарний паспорт, щеплення.

При перетині кордону тваринку (собаку, кішку, папугу, черепаху чи іншого вашого улюбленця) ідентифікують за допомогою електронного мікрочипа. Винятком є тварини з чітким татуюванням та документами, які підтверджують, що воно було зроблене не пізніше 3 липня 2011 року. Татуювання теж відповідає нормам Європейського Союзу, а додаткове чипування може бути зроблене за бажанням власника тварини.
У сфері законодавчих актів щодо перетину державного кордону домашніми тваринами, час від часу відбуваються зміни. Згідно з останніми від 1 червня 2018 року, власникам домашніх вихованців, для того щоб вивезти свого підопічного з України, необхідно виготовити новий ветпаспорт міжнародного зразка. Підставою для оформлення паспорту є клінічний огляд тварини та наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок, включаючи щеплення. Отримати такий паспорт можна в державних установах ветеринарної медицини та приватних ветклініках, які мають право надавати дану послугу.

Ветеринарний паспорт має бути заповнений на одній із європейських мов. В ньому повинні бути відмітки про проти паразитну обробку, щеплення від сказу та інших інфекційних хвороб, залежно від виду тварини. Дані записи мають бути підтверджені печаткою та підписом ветеринарного лікаря, який проводив щеплення. Також в паспорті обов’язкова відмітка про ідентифікацію тварини. Важливо, що щеплення проти сказу має бути проведено не менше ніж за 30 днів і не більше ніж за рік до терміну перетину твариною кордону.

Іноді на кордоні виникають питання щодо племінної цінності тварини. На такий випадок варто мати довідку про те, що ваша тварина не несе племінної цінності, або ж навпаки – ви їдете з нею на виставку.

А от транспортування тварин допускається лише у клітках або спеціальних контейнерах, які щільно закриваються. Навіть подорожуючи власним автомобілем.

Якщо ж ви плануєте перевезти через кордон екзотичну тварину необхідно отримати дозвіл від Державного комітету України з охорони навколишнього середовища.

Окрім того, в усі країни ЄС заборонено ввіз тварин, які не досягли віку шести місяців.

А деякі з них мають свої особливості та нюанси в законах щодо перетину кордону тваринами. Наприклад, в Іспанію, Італію, Данію та Швецію заборонений в’їзд з собаками бійцівських порід.
Тому, плануючи відвідати конкретну країну, необхідно заздалегідь добре вивчити її правила.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: