Плюси поліцеальної освіти для українців

Блог:

Наприклад, ви хотіли б приїхали до Польщі, щоб приєднатись до родини й працювати або просто працювати. Польською мови не знаєте або знаєте слабо.Також не знаєте як знайти легальну роботу і працедавця який орієнтується в оформленні іноземців. І вся бюрократична тяганина з легальним перебуванням і дотриманням термінів для вас як “темний ліс”.

Польська поліцеальна школа це подеколи єдиний вихід для легального перебування й працевлаштування заробітчанина з України. Найголовніше, що учнями таких шкіл можуть стати люди різного віку, від 18 до 60 років. А єдиною вимогою при вступі є документ про закінчення середньої школи.

Поліцеальні школи можна порівняти з нашими ПТУ. Деякі напрямки передбачають безкоштовне навчання. План занять дає можливість поєднувати роботу з навчанням. Термін навчання приблизно півтора року.

Так, чимало мігрантів з України мають вищу освіту, а не рідко й не одну… Та здобуття додаткової професії не завадить.

Перелічу всі відомі мені плюси навчання в поліцеальній школі.

Вивчення польської мови. Курс мови входить до навчальної програми. Лекції з основних предметів читатимуть польською, розмовляти польською з викладачем на заняттях, писати польською при виконанні завдань та складанні іспитів. Це набагато більше, ніж можна отримати на мовних курсах. Також в поліцеальній школі вам видадуть сертифікат про вивчення мови (за бажанням). На випадок якщо ви плануєте отримати польське громадянство Свідоцтво поліцеальної школи є підтвердженням знання польської мови. Ну і знання мови країни проживання дає більше можливостей в ній.

Практичні та корисні знання. В процесі навчання ви опануєте знання та навички, які необхідні для виконання роботи за певним фахом. Для прикладу кілька безкоштовних напрямів навчання: Медичний Опікун, Технік Інформатики, Технік Адміністрації, Косметолог, Флорист тощо… Після закінчення курсу є хороші шанси працевлаштуватися, адже подібні спеціалісти потрібні на ринку праці Польщі. Якщо ж за цим фахом ви працювати не плануєте, вміння догляду за хворими, навички просунутого користувача комп’ютерної техніки стануть у пригоді в повсякденному житті. А закінчивши курс Технік Адміністрації, матимете знання з цивільного та трудового права, діловодства та фінансів, які вам знадобляться в оформленні стосунків із працедавцями, в органах влади.

Адаптація та інтеграція. Більшість поліцеальних шкіл Польщі, орієнтовані на учнів-іноземців і у своїй програмі мають багато різних відповідних заходів: святкування місцевих свят, екскурсії в музеї, зустрічі з міграційною службою і т.і.

Віза, Карта. Поліцеальна школа надає студентам-іноземцям пакет документів про зарахування до школи, про кількість навчальних годин та іншу інформацію. Цей пакет допоможе отримати національну візу для навчання або карту тимчасового перебування (карту побиту).

Спільнота. З учнів поліцеальної школи формується певна спільнота людей із подібними інтересами. Це розширення кола знайомих, можливо нових друзі, однодумців чи сусідів.

Працевлаштування. Поліцеальні школи допомагають із пошуком роботи через партнерські агенції. І що ду-уже важливо – після отримання диплому поліцеальної школи не потрібно дозволу на працю, незалежно від того, за яким фахом ви працюватимете. Підставою є параграф 1 пункт 15 Розпорядження Міністра праці та соціальної політики Польщі від 21 квітня 2015 року, згідно з котрим іноземці-випускники польських поліцеальних шкіл звільняються від обов’язку отримання дозволу на роботу. Це право закріплюється за ними довічно. Не має значення форма організації поліцеальної школи: публічна чи приватна. Диплом, виданий школою, буде давати іноземцям вільний доступ до ринку праці.

 

Джерело /leewadia.wordpress.com/

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: