Пошук житла в Польщі

Блог:
zytlo

Кожен хто переїхав до Польщі чи якийсь час проживав тут змушений був знайти собі житло.

На даний час найбільш популярний і найбільш розповсюджений спосіб пошуку житла — інтернет. Для цього в Польщі є цілий ряд сайтів: olx.pl, gumtree.pl, otodom.pl, gratka.pl… Але для цього способу необхідне знання польської мови.

Якщо ж ви не знаєте польської й часу на самостійні пошуки теж бракує, можна скористатись з послуг посередника. У Польщі мають попит ріелторські контори, співробітники яких розмовляють польською, українською, російською й англійською мовами. Професійно підбирають житло за індивідуальними критеріями замовника. Звичайно, такі послуги не безкоштовні, але в окремих випадках вартують витрачених коштів. Ціна ріелторських послуг 50-100% місячної вартості орендованого житла.

Важливо знати, щоб орендувати житло в Польщі (за винятком хостелів і ліжко-місць) потрібно заплатити грошовий завдаток (kaucja), як правило у сумі місячної оренди. Цей завдаток повертається при розірванні договору та за умови що орендарі не пошкодили майна чи не “накрутили” занадто багато світла чи води. Виходить, щоб найняти житло треба одразу заплатити дві місячні квоти 🙁

Саму умову перед підписанням теж варто пильно вивчити, адже один із її пунктів майже гарантовано буде окреслювати період часу за який вам необхідно повідомити про розірвання умови. Це теж нюанс, який впливає на повернення завдатку. Крім того, там може бути прописано, що ви зобов’язані винаймати житло протягом певного періоду часу, і якщо захочете з’їхати раніше, то будете змушені або знайти собі заміну, або ж платити далі за житло.

В залежності від того для скількох осіб шукаєте житло і на який період часу, є кілька варіантів (видів) житла.

Однокімнатна квартира “кавалєрка”. Стандартна площа приблизно 20м2. Перевагою такого житла є порівняно невелика вартість за повністю окреме житло. Оренда “кавалєрки” за місяць коштує 700-1500 зл, залежно від міста, району, стану квартири та обладнання в ній.

Окрема кімната (“підселення”). Власники квартири здають повністю цілу квартиру орендаторам або живуть в ній самі й одну чи дві кімнати здають в оренду. В обидвох варіантах доведеться ділити з сусідами спільний простір: кухню, коридор, ванну, туалет. Зазвичай в таких “комуналках” є певні типові правила: тиша після 22:00, повна заборона візитів сторонніх осіб й т.п.

Різниця між орендою окремої маленької квартири та підселенням в “комуналку” може складати всього 300 зл.

Місце в кімнаті. Цей варіант підходить для короткотермінового перебування – зранку пішов, ввечері прийшов. Вартість 300-550 зл.

Гуртожитки для студентів. Бувають приватними або державними. Умови проживання і вартість дуже різняться. Найбільш розповсюджений варіант гуртожитків, коли в одній кімнаті проживають дві-три особи. Деякі гуртожитки облаштовані за “коридорним” типом – кухня і санітарна зона є спільними для усього поверху. Інші мають “блоки” з власним санвузлом, душем і кухнею. В деяких гуртожитках оплата одразу за цілий навчальний рік, в інший помісячна, приблизно 300-700 злотих.

Хостели. Варіант економ-класу. Ліжко-місце за добу коштує 15-35 злотих. В одній кімнаті може бути від двох до восьми осіб. Малознайомі люди, котрі працюють в різні зміни й можливо говорять різними мовами. Повна відсутність приватності.

Але у кожного свої смаки:) і можливості…

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: