Про щеплення в Польщі

Блог:

Тема яка зараз активно обговорюється на тлі останніх новин про часті спалахи кору в кількох воєводствах Польщі. Згідно з офіційними повідомленнями, ці спалахи безпосередньо пов’язані з українцями. Польські урядовці б’ють на сполох, планують зобов’язати надавати довідку про наявність щеплень проти кору при в’їзді до Польщі і при подачі документів на візу…

Серед пересічних поляків занепокоєння і легке обурення, мовляв “свого кору у нас давно немає”.

Але чи заплановані польським урядом заходи будуть ефективні?

Чи українська довідка про виконання щеплення буде дійсно показувати фактичне вакцинування. А навіть якщо й насправді буде проведена процедура вакцинації, чи принесе вона очікуваний результат… бо якість вакцин в Україні дуже сумнівна.

У Польщі ж до щеплення більш довірливе ставлення з боку громадян. У цьому переконалася спілкуючись з колегами по роботі й з офіційної статистики. Відсоток защеплених осіб в Польщі сягає 95% і цей факт “говорить” сам за себе.

У Польщі щеплення дітей поділяються на обов’язкові (безкоштовні для батьків) та рекомендовані (батьки повинні платити за них).

Перелік обов’язкових щеплень подібний до українського: проти гепатиту В; проти туберкульозу; від дифтерії, правця, кашлюку; проти інвазивної інфекції типу b hemophilus influenzae; від поліомієліту, від кору, паротиту, краснухи.

Вакцинація рекомендована: від діареї (ротавірус); від інвазивної інфекції Neisseria Meningitidis; від гепатиту типу А; від вірусної папіломи людини (ВПЛ), від грипу, від кліщового запалення мозку.

До обов’язкової вакцинації польське суспільство не є цілком одностайне. Існують антивакційні рухи, прихильники яких висловлюють незгоду з обов’язковою вакцинацією аргументуючи її випадками негативних післявакційних реакцій (niepożądane odczyny poszczepienne (NOP)). Кількість противників щеплень рік від року зростає, але і так вона є дуже незначна в порівнянні до прихильників.

Експерти ж вважають, що сама хвороба є набагато небезпечніша ніж ускладнення після NOP. Звичайно, перш ніж прийняти позитивне чи негативне рішення щодо щеплення, дитину повинен ретельно оглянути лікар. Батьки теж зобов’язані уважно ознайомитися з інструкцією до препарату… Ті ж експерти підкреслюють, що завдяки хорошій програмі імунізації в Польщі практично повністю виключено багато захворювань, небезпечних для здоров’я та життя: поліомієліт, краснуху, кір, правець новонароджених.

Польське законодавство дозволяє батькам самостійно ухвалювати рішення щодо здоров’я і життя своєї дитини, хоча водночас за злісне ухиляння від своєчасного щеплення дитини можливе накладання чималого штрафу.

Інформація про вакцинованих і невакцинованих дітей занесена до реєстру sanepidu, який контролює і планує щеплення. Батькам, які не з’являються в конкретні терміни на щеплення дитини, можуть надіслати попередження. Якщо після попередження дитина, без поважних причин не була защеплена, sanepid подає заяву воєводі, який накладає чималий штраф на батьків. Цікаво, що таке покарання може бути накладене неодноразово, доки дитина не буде провакцинована. Кожен зі штрафів може бути до 10 000 зл, а сума всіх може доходити – до 50 000 зл.

Попри ці заходи деякі батьки все ж ухиляються від сплати штрафів і не щеплять своїх дітей.

Польський sanepid бачить розв’язання цієї проблеми у врегулюванні законодавства, а саме надання санітарній інспекції компетенцій виконання покарань.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: