Що треба знати про українські водійські права в Польщі. Коли їх варто замінити на польські.

Блог:

Маючи українське водійське посвідчення можна впевнено їздити дорогами Польщі. Завдяки підписаній між Україною і Польщею Віденській конвенції про дорожній рух, українські права діють на території нашої східної сусідки.

Ситуація змінюється коли громадянин України знаходиться в Польщі на підставі дозволу на постійне чи тимчасове проживання (pobyt stały albo czasowy). У цьому випадку українське посвідчення водія варто замінити на польське протягом шести місяців. Відлік часу починається з моменту перетину кордону.

Якщо цього не зробити, водійське посвідчення буде визнано недійсним. А у разі настання страхового випадку компенсації не виплатять.

Щоб замінити українські права на польські треба виконати кілька формальностей.

Звернутися до управління міста чи дільниці (urząd miasta, urząd dzielnicy, urząd starostwy powiatowego). Заповнити відповідну заяву за взірцем. При собі мати: “свіжу” фотографію (3,5*4,5), закордонний паспорт, карту побуту, посвідчення про прописку, копію українських прав з присяжним перекладом на польську мову (оригінал доведеться віддати при обміні), документ про оплату.

Оплатити можна відразу під час подачі документів як готівкою, так і банківським переводом. Заміна прав коштує 100,50 злотих.

Документи можна подавати особисто або надіслати поштою. Все ж перший варіант кращий, бо при неточностях в заяві можуть знадобитися уточнення та додаткові документи.

Виготовлення польського водійського посвідчення триває від 9 днів до трьох тижнів (в ідеалі). Буває й довше, в залежності від місцевості й конкретної установи.

На сторінці info-car.pl або kierowca.pwpw.pl можна стежити на якій стадії знаходиться Ваша справа. Досить вписати ім’я, прізвище і номер PESEL.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: