Швидка допомога по-польськи

Блог:

Якщо випадок не терпить зволікань в Польщі є щось подібне до нашої Швидкої допомоги – SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy). До якого можна звернутися цілодобово, без направлення в разі раптової загрози для життя. Випадки, коли можна викликати Швидку, аналогічні як і в Україні: втрата свідомості, біль за грудиною, порушення сердечного ритму, кровотечі, травми при яких неможливо пересуватись. В таких випадках швидка медична допомога буде надана Вам безкоштовно. Але за хибний виклик бригади швидкої існує штраф від 500 до 1500 злотих.

Номер телефону для виклику швидкої в Польщі – 999, або універсальний номер для екстрених ситуацій – 112.

При зверненні до SOR у вас знову:) запитають про PESEL. Якщо ж його не має, то потрібно буде у семиденний строк принести “свіжий” видрук про сплату страхових внесків. В разі коли ви не застраховані на період подорожі, не сплачуєте страхових внесків чи у потрібний термін не доставите інформацію про сплату за останній місяць – вам прийдеться оплатити чималий рахунок.

За два роки проживання в Польщі ми два рази мали справу з SOR.

Перший раз — коли у сина був сильний алергічний кон’юнктивіт.

Швидко потрапити до алерголога й окуліста не було можливо, навіть до приватного. А стан здоров’я погіршувався і потрібно було швидко реагувати. Колега по праці порадила мені звернутися в SOR (мовляв так роблять поляки, коли є величезна черга до потрібного вузького спеціаліста).

Після реєстрації в SOR і попереднього огляду пацієнту присвоюють ступінь загрози для життя (прикріплюють на зап’ясті руки паперовий ремінець: зелений, жовтий, червоний). З червоним ремінцем – вами займуться негайно, а з жовтим і зеленим доведеться посидіти під кабінетом (очікування може тривати від кількох хвилин до кількох годин).

Другий раз — через випадок в школі. На перерві діти бігали. Син упав, поранив ногу й вдарив голову. Одразу був дзвінок зі школи якнайшвидше прибути. Одночасно вони викликали Швидку допомогу (бо від недавно мають такий обов’язок). Але без батьків чи опікунів медики не мають права оглядати дитину і чекали з оглядом на мене.

Трохи то дивне: викликали Швидку (котра прибула за 7 хв), але не оглядають дитину, поки не прибудуть батьки. А якщо батьки швидко не зможуть прибути, бо наприклад працюють далеко від школи?!

…Після огляду в школі медики запропонували під’їхати до SOR для докладнішого обстеження, але вже на вулиці біля авто фельдшер сказав що їхати ніби й не обов’язково…

Все ж вирішили обстежитись ретельно. З тої оказії “прокаталися” в AMBULANS…

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: