TAX FREE що це таке?

Блог:

TAX FREE це можливість повернути податок від товарів і послуг (ПДВ, VAT) куплених чи отриманих в Польщі. Згідно з польським законодавством турист, мандрівник може повернути VAT, це 23% від вартості товару чи послуги.

Для цього мають бути виконані кілька умов.

Розраховувати на таке повернення може особа, яка постійно проживає в країні, що не входить до Європейського Союзу. Це встановлюється дуже просто – на підставі паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

Придбаний в Польщі товар має бути вивезений за межі ЄС у визначений законом спосіб. Товар має бути запакований, як при покупці й вивозитися в особистому багажі.

Термін вивезення покупки три місяці. Наприклад, якщо ви придбали товар в червні, то маєте вивезти його не пізніше від 30 вересня.

Куплені товари мають бути відповідно оформленні. Такі документи видає продавець виключно в день покупки, вартість якої повинна бути більша ніж 200 злотих.

Торгові точки, які мають право працювати в системі TAX FREE Польщі, позначаються спеціальним знаком.

Під час проходження митного контролю, потрібно показати митникові товар у вищевказаному вигляді разом із касовим чеком й формуляром “Повернення ПДВ для подорожуючих” (Zwrot VAT dla podróżnych), виданий Вам в магазині. Обов’язково перевірте, чи митник поставив печатку на формуляр, з вказанням місця й дати вивезення.

Щоб прискорити перетин кордону та оформлення TAX FREE можна заздалегідь подати заявку на повернення ПДВ в електронній формі.

Повернення податку ПДВ відбувається по різному, в залежності від продавця. Тому при здійсненні покупки краще уточнити всі деталі. Податок може бути повернений безпосередньо в магазині, де був куплений товар або через фірми посередники (за окрему плату, звичайно).

Повертають ПДВ протягом 10 місяців від здійснення покупки.

В разі коли ви точно знаєте, що в найближчі 10 місяців не відвідаєте торгової точки в якій здійснили покупку. Посередникам платити теж не маєте бажання. В такому разі, при оформленні покупки потрібно взяти у продавця формуляр доручення, завдяки якому ви можете доручити будь-якій особі отримати повернення.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: