Візит до лікаря

Блог:
likar

Ну як у сучасному житті обійтись без медицини? Ніяк не вийде…

Зміна географічного місця проживання, умов, їжі, води, все це посприяло зниженню нашого імунітету. Найшвидше це проявилося у сина. Тож після переїзду до Польщі дуже швидко довелося звернутися по лікарську допомогу.

В Польщі діє страхова медицина. Просто так попасти до лікаря не вийде. Хто не платить внесків, той не отримує медичних послуг.

В разі коли в сім’ї певний час ніхто не працює, варто на той період придбати приватний страховий поліс. Ціни коливаються від 50 злотих до 700 злотих за місяць, залежно від спектра медичних послуг, який вам необхідний.

Але коли один із членів сім’ї працює і платить внески до державної страхової установи (ZUS), можна звернутися зі спеціальною заявою до бухгалтера (установи де працює член сім’ї) і зголосити тих, хто не працює.

На початку в нашій родині працював тільки чоловік. Ми звернулись до бухгалтера його фірми і отримали відповідну довідку про зголошення до ZUS мене і сина. Однак не завжди це буває швидко, інколи може зайняти кілька днів. А коли раптово потрібна медична допомога, якось не до формальностей. Тому краще відразу після приїзду визначитися з медичною страховкою.

В поліклініці іноземця без PESEL (номер з 11 цифр універсальної електронної системи обліку населення в Польщі) приймуть не одразу. Попросять принести “свіжий” завірений видрук з відрахованими квотами страхових внесків. І навіть за наявності PESEL(у випадку іноземців) не завжди в системі видно актуальну сплату страхових внесків. Це створює незручності, бо треба мати при собі вищезгаданий актуальний видрук.

Бюрократії не бракує. Для візиту у лікаря, наприклад хірурга, на початку потрібно попасти до звичайного лікаря (родинного чи у випадку з дитиною до педіатра). Не обов’язково вас приймуть в той же день. І тільки потім вам видадуть направлення до конкретного спеціаліста.

Потрібний лікар вас прийме не відразу: через кілька днів, чи тижнів. А у випадку наприклад алерголога, окуліста, стоматолога, пульмонолога чи інших вузьких спеціалістів через кілька місяців. В Польщі дуже відчутний брак лікарів. Тому якщо стан здоров’я не чекає є альтернатива – приватна медицина. Звичайно теж є попередній запис, але потрапите до потрібного лікаря значно швидше…

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: