Як поводитися коли твоєму авто заподіяно шкоду?

Блог:

Зіткнулася з малоприємною ситуацією на паркінгу біля спортивного комплексу. Дитина виходячи з припаркованого поруч автомобіля, стукнула дверцятами мій автомобіль. В авто знаходилась мати тієї дитини, котра ніяк не відреагувала на це. Я подумала: ну різне буває, дитина поспішала на тренування й ненавмисно так зробила. Але на цьому не закінчилося…

Йшов дощ і батьки в очікуванні своїх чад замість прогулянки, сиділи в машинах. Те ж саме дитя, повертаючись з заняття, знову з усієї сили лупнуло дверцями мою машину. Реакція мами була дуже в’ялою…вона тільки озирнулася на той звук…

Як правильно вчинити в такій ситуації? Беручи до уваги те, що при продажу автомобіля, навіть не дуже нового, покупець буде придивлятись до найменшої подряпини… А шпаклювання й малювання кожного елементу обійдеться приблизно у 200 злотих…

Для початку потрібно вийти, звернути увагу на заподіяне та запропонувати компенсувати шкоду.

Найкращий варіант розвитку ситуації коли протилежна сторона погодиться компенсувати шкоду в повному обсязі одразу на місці, мається на увазі готівковий розрахунок.

Але якщо ви не можете дійти згоди в сумі компенсації є два варіанти.

Перший, заповнюєте Oswiadczenie sprawcy szkody komunikacyjnej (заяву винуватця пошкодження транспортного засобу), взірець якої добре завжди мати в авто, котрий є доступний в інтернеті. Для цього особа, котра спричинила шкоду має подати особисті дані: ім’я та прізвище, адресу проживання, nr dowodu osobistego, nr prawa jazdy, марку та реєстраційний номер свого автомобіля, номер телефону, адресу свого Towarzystwa Ubezpieczeniowego та продемонструвати документи для підтвердження цих даних. Також винуватець має обов’язково підписати цю заяву.

Потім скан заповненого Oswiadczenia разом зі сканом фото з ушкодженнями автівки потрібно вислати електронною поштою страховій компанії, в якій застраховане пошкоджене авто. Експерт компанії оцінить збитки й запропонує вам суму відшкодування чи скерує вас до конкретної автомайстерні.

Якщо ви погоджуєтесь з оцінкою експерта, то протягом двох тижнів – місяця отримаєте на рахунок узгоджену суму або ваше авто відремонтують в запропонованій майстерні.

В разі вашої незгоди з експертною оцінкою, страхова компанія пришле експерта для детальнішого обстеження пошкодження.

Зазвичай оцінка експерта є адекватна, бо він бере до розрахунку нові деталі й офіційні розцінки майстерень. А якщо робити ремонт самостійно – можна ще й зекономити… Деталі придбати б/у й майстерню пошукати дешевшу, а там ще й поторгуватись.

Що “загрожує” винуватцю, що спричинив шкоду авто та виплату страхових відшкодувань – при наступному оформленні страховки йому не нададуть жодних знижок.

У разі коли “ваш кривдник” не згідний відшкодовувати збитки та заповнювати вищезгадане Oswiadczenie потрібно викликати поліцію.

Зазвичай поліція виписує штраф обидвом учасникам інциденту в розмірі 50 злотих, за те що не зуміли домовитись. Але кривдник точно буде змушений відшкодувати збитки.

…а ще буває так, коли горе-водій втікає з місця події. В такому разі головне запам’ятати номерні знаки його авто…і звернутись за допомогою поліції.

В кожному випадку втрати свого часу уникнути не вдасться. Проте маю надію що мій досвід додасть впевненості “новоприбулим” водіям з України, бо поінформований означає “озброєний”.

Широкої Вам дороги 😉

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: