Які є способи повернення Tax Free

Блог:
tax free-zwrot

Повернути польський податок на додану вартість по системі Tax Free можна повністю або частково.

Повне повернення податку VAT відбувається в наступний спосіб. Покупець, мусить знову відвідати магазин, де був придбаний товар або іншу торгову точку тієї ж торгової мережі (залежно від правил компанії), і отримати відшкодування польського ПДВ у повному обсязі. Після пред’явлення документу Tax Free з печатками польської митниці, касового чека з магазину та свого закордонного паспорта, 100% суми буде виплачено готівкою (в польських злотих).

Небагато польських торгових мереж працює за таким принципом.Тому інформацію про спосіб повернення необхідно уточнювати в пунктах обслуговування клієнтів магазину або в довідково-інформаційній службі торгової мережі.

Часткове відшкодування Tax Free через посередника передбачає відшкодування VAT в неповному обсязі, оскільки виплата здійснюється через посередника – оператора з повернення Tax Free. Перевагою цього способу є те, що вам не потрібно знову відвідувати той самий магазин. Гроші можна отримати в пунктах обслуговування компанії – посередника, які розташовані поблизу великих пунктів пропуску через кордон, в найбільших міжнародних аеропортах та в великих торгових центрах. Також гроші можна отримати у країні свого постійного проживання в мережі банків-партнерів цього оператора. На сайті компанії з повернення Tax Free можна знайти необхідну інформацію про фінансових посередників, з якими вона співпрацює в тих країнах, де не має власних пунктів видачі коштів.

Якщо ви плануєте отримувати повернення через відділення партнера, майте на увазі що гроші ви отримаєте у валюті країни, де здійснюється виплата, за комерційним курсом банку. Також компанія-оператор може встановлювати ліміти на готівкове або безготівкове повернення в межах однієї форми Tax Free чи додаткові комісії при виплаті відшкодування понад певну суму.

Є ще один варіант, якщо вас з якоїсь причини не влаштовують вищезгадані способи виплати по Tax Free.

Можна оформити доручення на іншу особу, тобто, уповноважити її отримати за вас відшкодування.

Вираз “оформити доручення” асоціюється з нотаріусом та додатковими витратами. Але в даному випадку доручення на повернення податку VAT по Tax Free то заповнений вручну формуляр.

Типове доручення на повернення Tax Free має містити наступну інформацію. В “шапці” документу вказують особисті дані людини, на яку оформлено документ Tax Free – прізвище та ім’я, громадянство, адресу проживання, номер закордонного паспорта, коли і де він був виданий. По центру пишуть UPOWAŻNIENIE (доручення – пол). В наступних рядках вказують ім’я та прізвище особи, якій доручається отримання коштів, його адресу проживання та номер його закордонного паспорта. Далі треба вказати, що дозволяєте отримати відшкодування податку VAT за формами TAX FREE і вказуєте номер чи номери фактур.

В кінці формуляру повинен бути ваш особистий підпис, аналогічний як на фактурі Tax free. Деякі торгові мережі вимагають, щоб був іще зразок підпису довіреної особи).

Текст доручення має бути на польській або англійській мові. Особисту інформацію краще вписувати друкованими літерами чітко, без помилок (так само як в закордонному паспорті та документі Tax Free).

Форма доручення довільна. Але деякі торгові мережі та посередники з повернення Такс Фрі вимагають, щоб доручення було оформлено на їхніх бланках. Їх можна безкоштовно отримати в магазинах та пунктах повернення компаній посередників або завантажити з сайту.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: