Їзда без техпаспорта…

Блог:

Чимало водіїв в Польщі з 1 жовтня 2018 року зітхнули з полегшенням.

Все тому, що вступили в дію зміни до закону про дорожній рух, які розробило Міністерство цифрових технологій Польщі.

Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу і поліс страхування і надалі є обов’язковими документами для того, щоб мати право керувати автомобілем в Польщі. Але зараз інформація з них внесена в єдину базу даних CEPiK (Центральний реєстр транспортних засобів та водіїв). Поліція від тепер має доступ до цього реєстру і може перевіряти наявність вищезгаданих документів в режимі онлайн.

Але попри технологічний прогрес, є ситуацій, коли техпаспорт необхідний в паперовій формі. Наприклад, для проходження техогляду та при зміні права власності на автомобіль. Також цей документ знадобиться і при виїзді за кордон.

Згідно з нововведеннями, водії й надалі повинні возити з собою посвідчення водія й посвідчення особи, а власники транспортних засобів все ще зобов’язані страхувати цивільну відповідальність.

Під час перевірки поліція має право запитати, де знаходиться документ про реєстрацію машини. Досить сказати, що в даний момент він знаходиться, наприклад, в будинку чи офісі.

Якщо авто зареєстровано за межами Польщі, то водії й надалі зобов’язані мати при собі документ про реєстрацію транспортного засобу і відповідне страхування!

Чи потрібні техпаспорт й страховка при аварії?

Під час аварії водії можуть не викликати поліцію. Досить обмінятися даними й повідомити про дорожньо-транспортну пригоду в страхову компанію. З отриманням інформації про водія і номера транспортного засобу проблем як правило не виникає. Але якщо немає можливості дізнатися номер страхового поліса, то його дані можна перевірити на сайті Фонду страхування (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny). Після внесення реєстраційного номера або номера VIN автомобіля, система покаже інформацію про актуальний страховий поліс і фірму, яка його видала.

Польське законодавство зобов’язує винуватця ДТП надати потерпілій стороні всю інформацію, яка необхідна для відшкодування збитків.

Техпаспорт тепер можуть вилучити дистанційно!

З 1 жовтня 2018 року якщо автомобіль не відповідає екологічним нормативам, представляє загрозу безпеці чи порядку дорожнього руху, то уповноважені служби будуть фіксувати “затримання” техпаспорта в комп’ютерній системі. Після чого техпаспорт вважається вилученим, з усіма витікаючими наслідками для водія! Інформація про це передається в Центральний реєстр транспортних засобів і водій отримає відповідне повідомлення.

Повернути свідоцтво про реєстрацію автомобіля може або орган, який його видав або відомство, яке його “заарештувало”.

Все ж як мінімум два позитивних моменти нові зміни мають: спроститься адміністративна система країни й забудькуваті водії отримуватимуть менше штрафів:)

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: