За кордон з малолітньою дитиною…продовження

Блог:

З 28 серпня 2018 року для поїздки з дитиною за кордон одному з батьків, не потрібно жодної довіреності від батька/матері. Ці зміни стосуються виключно дітей, які проживають в неповних сім’ях.

Згідно з новим законом, той з батьків, з яким проживає дитина, може самостійно ухвалювати рішення про виїзд дитини за кордон. При цьому закон регулює термін перебування дитини за кордоном – до 1 місяця. Для такої поїздки потрібно мати: документ, що підтверджує місце проживання дитини з мамою/батьком та документи що підтверджують мету виїзду та термін перебування за кордоном.

Якщо місце проживання другого з батьків відоме і він не ухиляється від сплати аліментів, його потрібно поінформувати про тимчасовий виїзд дитини за межі України рекомендованим листом (обов’язково системою Укрпошта!)

Виїхати ненадовго за кордон з дитиною має право також той з батьків, який не проживає з дитиною, але справно платить аліменти.

Щодо цілей перебування в цей одномісячний період, змінами передбачено досить загальний перелік випадків, за яких це можливо: лікування; навчання; участь дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах; участь дитини в екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких та спортивних заходах; оздоровлення й відпочинку за кордоном, в тому числі у складі організованої групи дітей.

На термін більший ніж 1 місяць можливо вивезти дитину без погодження з одним із батьків в разі наявності заборгованості зі сплати аліментів. Для цього треба мати при собі відповідну довідку від державної виконавчої служби України.

Слід також пригадати, що з 1 квітня 2015 року стало неможливо вписати дитину до батьківського закордонного паспорта.

До жовтня 2016 року для дітей виготовляли особисті закордонні біометричні паспорти та паспорти старого взірця (без спеціального чіпа). Однак після жовтня 2016 року єдиним офіційним документом, що дозволяє маленькому українцю перетинати кордон є біометричний дитячий закордонний паспорт.

Згідно з новими правилами, закордонний паспорт дитині можна виготовити практично з перших днів народження. Документ аналогічний як для дорослого громадянина. Тільки процедура виготовлення трохи відрізняється, залежно від віку дитини.

Дитина до 12 років не здає відбитки пальців, не ставить цифровий підпис, документи на виготовлення подають її батьки.

Дитина, якій виповнилося 12 років, при виготовленні закордонного паспорта здає відбитки пальців в присутності хоча б одного з батьків (найкраще щоб були обидвоє).

А от діти що мають 14 років здають відбитки пальців, ставлять цифровий підпис. Отримати закордонний біометричний паспорт діти такого віку можуть тільки після попереднього отримання внутрішнього паспорта громадянина України нового карткового типу. При оформленні, дитину обов’язково має супроводжувати хтось з батьків чи опікунів.

Дійсний дитячий закордонний біометричний паспорт, як і звичайний дитячий закордонний паспорт 4 роки. Після закінчення терміну дії, його потрібно буде переоформити. Після виповнення 16 років, діти можуть самостійно подавати документи та біометричні дані на закордонний паспорт. Такий паспорт буде дійсним протягом 10 років. Після цього терміну необхідно буде виробити новий документ, бо продовжити закордонний паспорт в Україні віднедавна стало неможливим. Хіба що знову внесуть зміни до законодавства 😉

Поживемо, побачимо.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: