Складність польських процедур найчастіше гальмують працевлаштування іноземців

oferty pracy

93 відсотки підприємств хочуть працевлаштувати іноземця на період принаймні дев’яти місяців. Такі дані, що наводить Польське радіо, оприлюднила Польсько-українська господарча палата. Віце-президент цього об’єднання Анджей Дрозд повідомив, що опитування проведено в липні й серпні. У ньому взяли участь 124 фірми з усієї Польщі: «83 відсотки анкетованих фірм ухвалюють рішення прийняти на роботу іноземців через нестачу працівників з необхідною кваліфікацією. Водночас, через складні процедури, пов’язані з працевлаштуванням, 77 відсотків фірм не прийняло іноземця на роботу вчасно, а 29 відсотків декларує втрату доручень або контрактів, спричинену браком можливості взяти на роботу іноземця».

Як додав Анджей Дрозд, специфікою Польщі є те, що значна частина польських громадян підсилює ринки праці інших країн, і ця тенденція збережеться, а з другого боку – в Польщі працюють іноземці. Тому, звернув увагу експерт, необхідно опрацювати таку політику згуртування, яка охоплюватиме обидва аспекти – і виїзної країни, і країни, що приймає працівників.

Читайте також: Україні потрібно 50 років, аби наздогнати економіку Польщі – Світовий банк

Чисельність українських працівників у Польщі стрімко зросла з 2013 року. Станом на липень 2018 року, за опитуванням Personnel Service, більша частина українських працівників виконували роботу в Польщі протягом одного – трьох місяців, ще 27.8% – протягом трьох ‒ шести місяців, тобто користувалися спрощеною процедурою працевлаштування для короткотермінового заробітку. Значна частина опитаних приїжджали неодноразово (35.3% – тричі й більше) та планували повернутися в найближчий час (57.5% респондентів), однак поки не збиралися залишатися на постійне проживання (74%). Переважна більшість трудових мігрантів з України (70.7%) виконували просту роботу, що не потребувала кваліфікації, у будівництві, промисловості та сільському господарстві.

Читайте також: Найбільше дозволів на роботу в Польщі видають українцям і непальцям

Загалом очікується зниження інтенсивності трудової міграції з України до Польщі з огляду на перспективи уповільнення економічного зростання в Польщі, зниження темпів створення нових робочих місць та росту зайнятості. Про це у своєму інфляційному звіті за жовтень 2018 року пише Нацбанк України.

З іншого боку, за прогнозами того ж таки НБУ, вищий рівень заробітних плат підтримуватиме зацікавленість українців у тимчасовому працевлаштуванні за кордоном. Зокрема індекс кількості запитів українців на пошук роботи в Польщі в пошуковій системі Google наразі зберігається на рівні 2015 року (хоча і дещо опустився проти 2016 року). Також із другої половини 2017 року в пошуковій системі Google зросла кількість запитів на пошук роботи в інших країнах Європи (передусім у Чехії). Крім того, як наголошує НБУ, вагомим ризиком посилення міграції до інших країн може стати спрощення процедур для працевлаштування іноземних громадян. Оголошені плани щодо пом’якшення умов працевлаштування іноземних громадян у Чехії та Німеччині збільшує вагу цього ризику для економіки України

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: