Словаки скаржаться на українських працівників, які їдуть з Польщі


Найбільшою проблемою в Словаччині є незаконні працівники з Сербії. На другому місці – українці. За даними Національного інспекції праці Словаччини, одна п’ята усіх осіб, котрі приїжджають з території Польщі і незаконно працюють у Словаччині, це громадяни України. Власне розв’язування проблем, що їх створює використання правил, які полегшують роботу у Польщі для громадян з-за східного кордону, це головна мета візиту до Польщі представників Національної інспекції праці Словацької Республіки, що відбувся у четвер, 10 травня — повідомляє Польське радіо.

Як зазначив генеральний директор словацької інспекції Кароль Габіна, все частішою є практика делегування польськими компаніями громадян третіх кран, здебільшого України, на тимчасову роботу в Словаччині та в інших країнах. «Така практика є сумнівною і має контролюватися», – підкреслив Кароль Габіна.

Читайте також: Кожен 5 долар потрапляє в Україну з-за кордону через системи переказу

Як сказав польський головний інспектор праці Вєслав Лищек, безпосереднє сусідство Польщі та Словаччини і відкритий ринок праці призвели до того, що інспекції мусять координувати свою роботу у справі делегованих працівників та перевірки законності працевлаштування.

Читайте також: Коли чекати повернення податку та чи каратимуть осіб, які запізняться з поданням РІТ

Слід додати, що у зв’язку із загрозою дефіциту робочої сили для економічного зростання, уряд Словаччини вирішив значно лібералізувати умови працевлаштування для працівників з-за меж Європейського Союзу, – повідомило словацьке видання «Pravda».

За словами ЗМІ, пільги використає у першу чергу автомобільна промисловість. Згідно з новими правилами, від початку травня словацькі компанії можуть також без офіційного дозволу проводити у своїх виробничих закладах вишколи для людей з так званих третіх держав. Управління праці мають 6 днів для того, аби вирішити, чи ці особи можуть продовжувати працювати в Словаччині. Рішення будуть позитивними у випадках, якщо фірма працює в повіті, де рівень безробіття менший 5%, а найняті іноземці представляють дефіцитні професії.

Фото ілюстративне з вільних джерел


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: