Суд у Польщі визнав, що українка може отримувати на свою дитину допомогу «500+»


Дитина, яка має польське громадянство, може отримувати грошову допомогу на виховання за програмою «Сім’я 500+», – постановив у четвер, 12 квітня, Воєводський адміністративний суд у Білостоку, у справі щодо громадянки України, якій ґміна відмовила у підтримці. Про це повідомляє Польське радіо

Читайте також: Перший у Польщі український клас відкриють у ліцеї Лодзі

Суд вивчив скаргу на рішення Міського центру соціальної допомоги у місті Кольно (Підляське воєводство), який відмовив українці, котра живе у Польщі, у батьківській допомозі, тобто так званій підтримці програми «500+» на її сина зі шлюбу з поляком. Хлопець має за батьком польське громадянство, однак чиновники на підставі закону про державну допомогу з питання виховання дітей визнали, що жінка не входить до групи осіб, котрі можуть одержати таку підтримку.

Згідно із законом, іноземець може отримувати грошову допомогу програми «Сім’я 500+», але така особа повинна мати посвідку на перебування з поміткою «доступ до ринку праці», а українка такого запису у своєму документі не мала. А тому в Міському центрі соціальної допомоги жінці відмовили у виплаті грошей.

Читайте також: Українці в Польщі: де живуть і працюють, якому банку та мобільному оператору надають перевагу — дані нового дослідження

Зі скаргою до суду звернувся речник прав дитини, до якого жінка звернулася з проханням про допомогу. Він вимагав скасування рішення про відмову виплати «500+». За його словами, тлумачення положень закону чиновниками у Кольні було настільки неправильним, що крім формальної оцінки того, чи жінка може звертатися за соціальною допомогою, не було посилання на ціль ухвалення парламентом Польщі цього закону.

Читайте також: Польща не запросила Путіна на 80-і роковини початку ІІ Світової війни

А цією метою, за словами Бюро речника прав дитини, є добробут дитини та допомога держави на покриття витрат, пов’язаних з вихованням. Бюро наголосило, що відбулося порушення, зокрема, конституційного положення про рівне ставлення у цьому випадку до дітей з польським громадянством.

Адам Хмура з Бюро речника прав дитини наголосив у суді в Білостоку, що без тлумачення положень щодо конституцій або Конвенції про права дитини, така сім’я, як у цій справі, яка складається з польського громадянина та іноземця, залишається «повністю виключеною з системи соціальної допомоги» тільки тому, що заявник не має помітки про працю у своїй посвідці на перебування.

Він звернув увагу на парадокс, що якби батько (поляк, жінка розлучена з ним, має присуджені аліменти на двох дітей – ред.) звернувся з відповідним клопотанням до Міського центру соціальної допомоги, то формально він відповідав би вимогам і таку грошову підтримку він отримав би.

«Попри те, що ціль не змінилася б, завданням допомоги є підтримка держави життєвих потреб дитини», – сказав Хмура.

Фото ілюстративне


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: