Тіньову економіку Польщі цього року оцінюють у понад 400 млрд злотих


Практично кожен п’ятий злотий в обігу польської економіки залишається прихованим від держави, тобто в тіні — так порахували в Інституті економічного аналізу та прогнозів. А відтак і надалі потрібно вести боротьбу з цим явищем — наголошує “Rzeczpospolita”, цитована порталом forsal.pl.

Читайте також: Робота в Польщі: основоположні речі для легального працевлаштування

Видання надрукувало рапорт Інституту економічного аналізу та прогнозів, згідно з яким тіньова економіка в Польщі цього року становитиме 18 відсотків ВВП. Це на 0,7 відс менше ніж у 2017 році і на 1,5 процентного пункту менше ніж у 2014 році.

“Таке зменшення має дві основні, і однаково важливі складові” – підкреслив у розмові з виданням Богдан Вижнікєвіч, голова Інституту. “По-перше, це активна діяльність податкових органів протягом останніх двох років, а по-друге, добрі економічні умови” наголосив експерт.

Читайте також: Вісьмох українців затримано за нелегальне виробництво та продаж сигарет (Відео+Фото)

Та все ж “Rzeczpospolita” зазначає, що номінально тіньова економіка Польщі все-таки зростає.

Читайте також: З Новим роком та Різдвом Христовим!

У 2018 році це явище оцінюється у 402 млрд злотих, або ж на 6 млрд більше ніж у минулому році й на 41 млрд більше ніж у 2014. Найбільша її частина становить так звана прихована діяльність, або ж незареєстровані обороти й трансакції легально зареєстрованих фірм. Йдеться тут наприклад про заниження доходів, аби фірма могла платити менше податків, або ж працевлаштування “на чорно”, тобто поділ зарплати на дві частини — офіційну та “в конверті”.

Дещо менша, але як пише видання, теж істотна складова тіньової економіки — це діяльність неформальна і нелегальна. Перша стосується послуг, які надаються особами, що не ведуть жодних реєстрів. Нелегальна ж діяльність це вже з царини контрабанди, торгівлі наркотиками та сутенерство.

Фото ілюстративне


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: