У Кабміні пропонують зобов’язати українців платити аліменти на утримання літніх батьків


Міністр соціальної політики України Андрій Рева переконаний, що діти повинні платити аліменти на утримання літніх батьків. Про це міністр сказав в ефірі програми «Свобода в деталях» на Радіо Свобода.

Читайте також: До кінця року в Україні запустять систему відеофіксації порушень – міністр МВС

«Я вважаю, що у випадку дітей до літніх батьків має бути жорстка відповідальність – потрібно законодавчо ввести серйозну відповідальність – вони теж повинні платити аліменти на утримання батьків. У 51-й статті Конституції написано, що батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків».

Тим часом, близько 100 тисяч громадян України пенсійного віку не отримують пенсію зараз і не отримуватимуть її надалі. Як розтлумачив урядовець, «право на пенсійну виплату має людина, яка має страховий стаж не менше 15 років. Ця норма була в старому законі, вона залишилася і в новому. Тобто ми нічого тут не поміняли, і в нас в Україні є близько 100 тисяч громадян, які не отримують пенсію. Їм наразі за 60 років. Їм виплачується спеціальна допомога як особі, яка не має права на пенсію», – вказав міністр.

Читайте також: Українці в Польщі: де живуть і працюють, якому банку та мобільному оператору надають перевагу — дані нового дослідження

За його ж даними, середня пенсія зараз – 2448 гривень. З урахуванням того, що військовим пенсія буде підвищуватись, середня пенсія знову зросте, зауважує міністр соціальної політики. Далі пенсії будуть індексуватися в пропорції: 50% від рівня інфляції і 50% зростання заробітної плати в Україні. Якщо щороку пенсія буде зростати на 15-20%, то через 5 років розмір пенсії подвоїться.

Читайте також: Картка мігранта, внески до “Фонду добробуту” та єдиний реєстр заробітчан – пропозиція українських нардепів

Для порівняння український урядовець навів Німеччини. І визнав, що у Німеччині середня пенсія складає близько 800 євро, в Україні – майже 80. Українські темпи економічного росту свідчать про те, що в найближчі роки наблизитись до європейського рівня Україна не зможе.

«Для того, щоб пенсіонери українські могли жити так, як німецькі, Україна як держава має бути такою ж, як Німеччина, з точки зору її політичних інститутів, економіки, верховенства права і закону і по багатьох інших аспектах, в яких ми не дотягуємо не тільки до Німеччини, а й до багатьох найближчих наших сусідів. Ми зможемо стати такими, як німці, пройшовши достатньо тривалий період еволюції», – зазначає Андрій Рева.

Фото ілюстративне /ukr.media/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: