У МЗС чекають від Польщі першого кроку у відновленні українських пам’яток


Заступник глави МЗС України Василь Боднар заявив, що Польща повинна зробити перший крок у питанні відновлення українських пам’яток на своїй території, після чого Польщі знову видаватимуться дозволи на ексгумацію. Про це він сказав журналістам у середу в Києві, повідомляє “Європейська Правда” з посиланням на “Інтрефакс-Україна”.

“Мораторію як такого немає, є комісія, яка дає дозвіл на проведення певних робіт. Для того, щоб комісія дала дозвіл … повинен бути створений належний фон, який негативний, де до України кожен раз якісь претензії. Принаймні повинен бути зроблений перший крок в питанні відновлення пам’ятників, те, чого ми зараз очікуємо. І я думаю, дозволи видаватимуться”, – сказав він журналістам в середу в Києві.

Заступник міністра підкреслив, що до складу комісії входять не тільки представники влади, але і громадських організацій.

Боднар уточнив, що українська сторона зацікавлена ​​у відновленні українських пам’яток у Польщі, захисті прав української меншини в Польщі, а також вирішенні ситуації навколо польського закону “Про Інститут національної пам’яті”.

Він додав, що українська і польська сторони працюють над організацією візиту віце-прем’єра, міністра культури Польщі Петра Глинського в Україну в найближчі місяці.

Питання відновлення українських пам’ятників та ексгумації поляків є одними з тих, що спровокували загострення напруги у двосторонніх відносинах обох країн.

Фото ілюстративне /varta1.com.ua/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: