У Польщі можуть запровадити новий тип угоди про працю для “помічників фермера”


Польський уряд розглядає можливість запровадження нового типу угод про працю. Мають їх використовувати при працевлаштуванні помічників у фермерських господарствах, у тому числі й іноземців. Як йдеться в матеріалі видання next.gazeta.pl, за таким типом угод можуть працевлаштувати навіть до пів мільйона осіб на рік.

Читайте також: Робота в Польщі: основоположні речі для легального працевлаштування

Праця в садах і полях – це той вид сільського господарства, в яких найбільший об’єм праці припадає на період збору врожаю, від травня до листопада. Це особливо стосується тих сортів, фрукти яких дозрівають одночасно в короткий період і мусять бути зібрані в ручну зважаючи на їхнє призначення — на ринок свіжих продуктів. Така продукція має відповідати високим стандартам якості. Більша частина овочів і фруктів — це продукти делікатні, тому не можуть бути зібрані в механічний спосіб — роз’яснюють у міністерстві сільського господарства, котре власне і підготувало нові приписи.

Там переконані, що збір в ручну це надзвичайно важкий процес. “Вартість такої ручної праці, в залежності від сорту рослини, може складати від 70 до навіть 85 відсотків усіх видатків на продукційний цикл. Проблема більшої потреби робочих рук на короткий період стосується здебільшого тих, хто вирощує полуницю, малину, яблука, чорницю, вишню, помідори, огірки, перець, печериці, кабачки та кольорову капусту, сливки, грушки, черешню, персики” – йдеться в поясненні до проекту закону.

Читайте також: Вісьмох українців затримано за нелегальне виробництво та продаж сигарет (Відео+Фото)

Додатковим чинником, який спричиняє нагромадження роботи в період збору врожаю, стають погодні умови. Адже вирощування більшості сортів, урожай котрих збирається вручну, відбувається на відкритому ґрунті. Відповідно під час дощу та безпосередньо після нього збирати врожай неможливо. “В результаті постає необхідність інтенсивнішої праці при зборі в коротких періодах” – пояснює міністерство сільського господарства й додає, що “таким чином, плодоовочеві виробники потребують великої кількості людей, які допомагають збирати урожай під час дозрівання плодів та овочів”.

Читайте також: З Новим роком та Різдвом Христовим!

Звідси й виникла ідея запровадити новий вид угод (Umowa o pomocy przy zbiorach). Водночас, у міністерстві вважають, що таких осіб належить працевлаштовувати інакше, ніж то відбувалося досі. “Родзинка” полягає в тому, що раніше при таких роботах в сільському господарстві надто часто використовували цивільно-правові форми угод зокрема “umów o dzieło”, що не відповідають характеру роботи осіб, які зайняті збиранням врожаю і від яких не стягуються державні збори. Найімовірніше, що власне останній пункт і відіграв вирішальну роль, адже після зміни законодавства підставою для надання допомоги буде новий тип угоди: угода про допомогу при зборі врожаю складена між фермером, який керує господарством, і особою, що надає допомогу при зборі, надалі помічник (umowa o pomocy przy zbiorach zawarta pomiędzy rolnikiem prowadzącym gospodarstwo rolne, a osobą świadczącą pomoc przy zbiorach, zwaną pomocnikiem). Угода про допомогу при зборі буде угодою, що оподатковується (Świadczenie pomocy przy zbiorach będzie świadczeniem odpłatnym).

Умова про допомогу при збиранні врожаю буде підписуватися на строк не більше за 120 днів протягом календарного року. Можливо буде її укласти з особами, що перебувають в Польщі на підставі дозволу на працю.

Фермер, який підпише з помічником умову буде сплачувати за того помічника внески на страхування від нещасних випадків, на випадок хвороби та материнства. “Помічник фермера підлягатиме такому страхуванню тільки в період 120 днів протягом календарного року, а тому період сплати внесків на таке страхування буде коротким, а ризик страхового випадку пропорційно вищий у порівнянні до осіб постійно працевлаштованих у господарстві, хоча б з огляду на відсутність досвіду в цій справі ” – твердять у міністерстві.

Внески мусять бути сплачені до 15 числа наступного місяця.

Крім того, фермер буде сплачувати за свого помічника медичне страхування. Що цікаво, згідно з проектом ухвали до винагородження помічників фермера не будуть застосовуватися норми ухвали про мінімальну зарплату.

У міністерстві сільського господарства вже підрахували, що внески за таких помічників на страхування від нещасного випадку, на випадок хвороби та материнства мають давати щороку 84 млн злотих. Внески на медичне страхування мають скласти за рік 264 млн.

За підрахунками міністерства новий вид угод охопить 500 тисяч помічників фермерів. А це означає що необхідно буде створити 100 додаткових місць праці в Аграрному фонді соціального страхування та 36 одиниць у Національному фонді здоров’я (NFZ).

Автори проекту наголошують, що спеціальні умови працевлаштування помічників у сільськогосподарських підприємствах застосовується і в інших європейських країнах.

Фото ілюстративне /farmer.pl/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: