У Польщі понад 150 тис. українців мають картки побуту


Число громадян України з дійсними посвідками на перебування у Польщі перевищило 150 тисяч осіб. Від 2015 року ця кількість збільшилася утричі, – повідомили Польське радіо в Управлінні з питань іноземців. Найбільше з них – 115 тисяч – мають дозволи на тимчасове перебування.

Читайте також: Українці становили понад дві третини нелегалів, висланих із Чехії минулого року

Дані Управління не охоплюють тих осіб, котрі перебувають у Польщі на підставі віз.

«Більшість громадян України перебуває у Польщі тимчасово на підставі віз, користуючись спрощеною процедурою доступу до ринку праці. Щораз більше з них хоче залишитися у Польщі на триваліший термін, про що свідчить все більше число клопотань про видання дозволів на перебування, а також кількість тих осіб, котрі вже мають такі посвідки», – сказав речник Управління з питань іноземців Якуб Дудзяк.

Читайте також: До парламентських виборів у закордонному окрузі можуть з’явитися додаткові дільниці

Він додав, що нині приблизно 333 тисячі іноземців, зокрема 150 тисяч громадян України, мають дійсні документи, що дозволяють їм перебувати у Польщі.

Читайте також: Заборонити подвійне оподаткування заробітчан, повернути пільги їхнім родинам, а перекази в Україну визнати інвестиціями — петиція до Президента

За даними установи, приблизно 60% громадян України, котрі мають посвідки на перебування, це особи у віці 20-39 років, 27% – 40-59 років, а приблизно 11% – люди молодші 20 років.

З них є 87,5 тис. чоловіків та 63 тис. жінок. Більшість має дозволи на тимчасове перебування (до трьох років) – 76% та на постійне перебування – 21%.

Рішення у справі законності перебування іноземців у Польщі видають воєводські управління. Найбільше громадян України мають дозволи на перебування, видані у Мазовєцькому воєводстві – 39 тис. осіб. Наступними регіонами, де є найбільше громадян України з посвідками, є: Малопольське (15 тис. осіб), Нижньосілезьке (14,5 тис.) та Великопольське (13,5 тис.) воєводство.

«Абсолютне збільшення потоку іноземців до Польщі спостерігається від 2014 року. Серед іноземців, котрі прибувають до Польщі, переважають громадяни України, котрі здебільшого віддають перевагу легалізації перебування з дозволом на роботу», – додав Дудзяк.

 

Фото: Управління з питань іноземців у Варшаві /mazowieckie.pl/


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: