У Польщі все більше скарг на роботодавців, також від іноземців

zarobitchany v Polschi

Зі скаргами на роботодавців до Державної інспекції праці звертається щораз більше працівників, не лише громадян Польщі, але й іноземців. Торік надійшли загалом 54 тисячі скарг, тобто на понад 4 тисячі більше, ніж попереднього року, – повідомила Польському радіо речниця Державної інспекції праці Данута Рутковська.

Більшість скарг стосувалася невиплати заробітної плати, також за понаднормову роботу, непідписання трудового договору, порушення режиму робочого часу, способу укладання та припинення трудових відносин. Набагато рідше працівники скаржилися на порушення правил техніки безпеки та виробничої санітарії.

Читайте також: Сезон на сезонних працівників цього року розпочався з запізненням

Найчастіше скаржаться робітники, які працюють у будівельній галузі та переробній промисловості. Щораз частіше це скарги іноземців, здебільшого громадян України, – сказала речниця Державної інспекції праці Данута Рутковська: «Таких скарг ми торік отримали понад 2300, в більшості – від громадян України. Іноземці найчастіше скаржилися на невиплату заробітної плати, в тому числі мінімальної погодинної ставки. Часто скаржилися також на відсутність трудового договору в письмовій формі».

Читайте також: У МЗС Польщі пропонують скасувати роумінг для українців

Зі скаргою до Державної інспекції праці може звернутися кожен працівник, який вважає себе скривдженим, і це не є складним, – додала речниця Данута Рутковська. Інспекція гарантує повну анонімність і не розкриває факту, що контроль пов’язаний з дослідженням, чи скарга є виправданою.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: