У Польщі вже бракує української робочої сили. Чи прийдуть їм на заміну білоруси.


Українських робітників уже замало. Саме тому зростає кількість білорусів працевлаштованих у польських фірмах. За даними міністерства Сім’ї, праці та соціальної політики на які посилається видання Dziennik Gazeta Prawna, минулого року польські працедавці виробили в управліннях праці 1,8 млн заяв про намір доручити роботу іноземцеві. У тому числі й понад 1,7 млн українцям — на 36 відсотків більше ніж роком раніше. Але й надалі рук до праці не вистарчає. Тому минулого року працедавці зареєстрували й 58 тисяч заяв про бажання працевлаштувати білорусів — це у двічі більше ніж у 2016 році. Можна припустити, що кількість працівників із Білорусі буде й надалі збільшуватися.

Читайте також: З Новим роком та Різдвом Христовим!

– Працівникам з України потрібно вже платити на рівні з поляками — вважає Моніка Баниш з фірми з пошуку працівників Personnel Service. Через це працедавці щораз активніше шукають охочих до роботи в Білорусі.  – Кожного місяця маю вже близько 30 запитів про можливість рекрутації працівників — твердить Зігмунд Пієлус, директор Полонійного осередку бізнесу та туризму в Гродно. І додає, що швидко збільшується кількість агентств працевлаштування, які займаються пошуком працівників для польських підприємств. За його словами, у самому Гродно таких агентств уже понад 20, а загалом у Білорусі кілька сотень.

Білорусів, як і українців, схиляє до приїзду в Польщу можливість більшого заробітку. Наприкінці минулого року середня платня в Білорусі становила приблизно 1410 злотих, а в Україні й того менше на рівні 1060 злотих, у той час як середня зарплата у польських підприємствах, зі штатом понад 9 осіб, у минулому році становила 4530 злотих, а мінімальна платня 2000 злотих.

Читайте також: Посольство України застерігає про можливі провокації у День Незалежності Польщі

– Білоруси дедалі з більшою охотою їдуть у Польщу, оскільки останнім часом усе гірша ситуація з роботою в Росії, куди раніше вони залюбки їздили — вважає Анджей Коркус, президент агентства з працевлаштування  EWL.

Читайте також: Президент України заперечує існування мільйонів мігрантів, хоча й помітив тенденції до зростання

Та все ж кількість українців, які їдуть у Польщу в пошуках праці значно більша, ніж громадян інших країн – про це розповів координатор рекрутаційних процесів агентства HREX Валерій Скляров. За його словами, одна з причин цього це позиція самих країн. Із розмов із кандидатами стало зрозуміло, що якщо влада України в жодному випадку не ускладнює своїм громадянам процес виїзду, то в Білорусі та Росії усе виглядає інакше – їх постійно попереджають, що робота на заході може бути для них небезпечна, а ЗМІ цілий час поширюють якісь страшні історії про долю трудових мігрантів в країнах бездуховного Євросоюзу. Рідко, але бувають випадки, коли державні органи безпосередньо перешкоджають виїзду спеціалістів.

Зважаючи на швидкий темп розвитку економіки польський ринок праці став настільки місткий, що зросла кількість пропозицій працевлаштування за спрощеною системою, також для молдаван, грузин, росіян і громадян Вірменії.

Працедавці уже навіть залучають працівників із вкрай віддалених країн — зокрема Індії, Непалу, Бангладеш, Китаю. В’єтнаму чи Філіппін. Іноземці з тих країн мусять звертатися по дозвіл на роботу до воєвод. За останніми даними, протягом першого півріччя минулого року воєводи видали 108 тисяч таких дозволів — удвічі більше ніж за аналогічний період попереднього року.

 

Фото ілюстративне


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: