У Польщі збільшується число соціально застрахованих українців

zus

У Польщі збільшується число іноземців, застрахованих у Закладі соціального страхування (ZUS). На кінець березня таких осіб було 476 тисяч. Про це поінформувала Польське радіо міністр сім’ї, праці та соціальної політики Ельжбєта Рафальська. Вона зазначила, що найбільше число застрахованих іноземців становлять громадяни України.

Читайте також: Щораз більше іноземців отримує польський паспорт — минулого року рекордні 5200 осіб

«Маємо актуальну інформацію Закладу соціального страхування про іноземців, котрі сплачують соціальне страхування. Збільшується число застрахованих іноземців у ZUS. На кінець 2017 року їх було 440 тисяч. На кінець березня 2018 року маємо їх вже 476 тисяч. Це показує, що ця праця легальна, сплачуються внески на соціальне страхування», – сказала Рафальська. Вона звернула увагу, що найбільше соціально застрахованих у ZUS працівників є з України. На другому місці – білоруси, а на третьому – в’єтнамці.

У свою чергу, віце-міністр сім’ї, праці та соціальної політики Станіслав Швед повідомив, що до кінця травня 2018 року було видано понад 152 тисячі дозволів на роботу та приблизно 570 тисяч заяв про намір доручення роботи іноземцю. Однак він зауважив, що не слід порівнювати статистику у справі заяв з подібними документами з попереднього року, адже від січня змінилися правила. Він додав, що збільшується число трудових договорів серед іноземців.

Читайте також: Польська інспекція праці закликає провести імунізацію проти кору

Від 2018 року у Польщі діють нові правила сезонного працевлаштування іноземців. Працедавці повинні інформувати управління про будь-які зміни щодо процедури працевлаштування іноземців. Нові положення стосуються короткотермінової праці, яку виконують громадяни Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, України та Росії, що можуть використовувати спрощену процедуру доступу до польського ринку праці.

Читайте також: Малий прикордонний рух між Польщею та Україною зменшився на 38%

Згідно зі змінами, крім дозволів на роботу, що можуть видавати воєводи терміном до трьох років, введений дозвіл на сезонну роботу, що видають старости на дев’ять місяців протягом календарного року.

Міністерство опрацювало також проект змін до закону про ринок праці, що поступив на консультації. Він передбачає продовження до 12 місяців періоду, протягом якого іноземці можуть працювати у Польщі на підставі заяв про намір доручення роботи.

 

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: