Україна дозволила виїзд дітей за кордон без згоди батьків, які не платять аліменти


Один із батьків відтепер має право тимчасово вивезти дитину за кордон без дозволу іншого, який заборгував аліменти. Це випливає зі статті 157 Сімейного кодексу України, до якої внесли зміни законом №7277 про посилення відповідальності за несплату аліментів, що за повідомленням Європейської правди набув чинності 6 лютого.

Читайте також: „Dobry Start” — стане доброю традицією

“Той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців”, – йдеться у новій редакції статті.

Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом Державної виконавчої служби у порядку, встановленому законом.

Читайте також: Коли чекати повернення податку та чи каратимуть осіб, які запізняться з поданням РІТ

Довідка видається протягом 10 днів на вимогу стягувача і дійсна протягом одного місяця з дня видачі.

Читайте також: Нова пенсійна програма зменшить зарплати, серед іншого й українців. Як відмовитися від “добровільних” внесків

Також боржника, у якого є заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, який сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, можуть тимчасово обмежити у праві керувати транспортним засобом, заборонити користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю тощо. Також Закон передбачає тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України боржника, який не платить аліменти.

Крім того, пропонується новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час платних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування.

Фото ілюстративне


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: