Українські пенсії для мешканців закордоння


Питання призначення і виплати пенсій громадянам України, в тому числі тим, які постійно проживають за її межами, регулюються законами, а також міжнародними договорами (угодами) про пенсійне забезпечення, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Про це йдеться на сайті pensii2017.info.

Читайте також: Україна на шляху до обміну податковими даними з іншими країнами. Як це зачепить українських заробітчан?

На сьогодні Україною укладено 19 міжнародних договорів (угод) з питань пенсійного забезпечення з 21 країною, із них з 9 країнами – за територіальним принципом, з рештою – за пропорційним принципом фінансування пенсій. На жаль, Польща в цьому списку поки відсутня. У даний час з РП ведеться підготовча робота щодо укладення такого договору. Аналогічний процес триває з Угорською Республікою, Федеративною Республікою Німеччина, Румунією, а також переглядаються договори з Іспанією і Естонією, та Угоди про гарантії прав громадян-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року.
До слова, згідно із статтею 51 відповідного Закону, у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, виплачується за шість місяців наперед перед від’їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання. Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.
Осучаснення пенсій, які виплачуються Україною відповідно до міжнародних договорів, буде здійснено автоматично.

Тим часом, в Україні триває пенсійна реформа, що зокрема передбачає збільшення необхідного страхового стажу для отримання пенсії(йдеться про 35 років). Як пояснив Міністр соціальної політики Андрій Рева, реформування пенсійної системи вплине на детінізацію ринку праці, та економіку України в цілому. Так, за словами Міністра, створення умов, за яких мільйони працівників будуть зацікавлені в офіційному оформленні на роботу, призведе до виходу економіки з тіні. А на сьогодні, за його підрахунками від 6 до 7 мільйонів працездатного населення знаходиться в тіні та не сплачує внески до пенсійної системи.

Читайте також: Наприкінці травня обмежать рух потягів з України до Перемишля

 

Читайте також: Несподівана поява Президента на 1+1 і запрошення опонента на дебати (Відео)

Для довідки: Згадані вище договори (угоди) розподіляються на два види:

договори, що базуються на територіальному принципі, за якими витрати на виплату пенсій здійснює держава, на території якої проживає отримувач(укладені з країнами СНД, Угорщиною, Румунією).

договори, що базуються на пропорційному принципі, за якими кожна договірна сторона призначає та виплачує пенсію за відповідний страховий (трудовий) стаж, набутий на території держави цієї сторони. За принципом пропорційності Україною укладені договори про соціальне забезпечення з Республікою Болгарія,Королівством Іспанія, Чеською Республікою, Словацькою Республікою і іншими.

Чинною є також тимчасова Угода між Урядом України і Урядом Російської Федерації про гарантії прав громадян, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, у галузі пенсійного забезпечення.

Введення нової страхової системи (прийняття Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”), яка синхронізується з нормами європейського законодавства в цій сфері, з одного боку – викликало необхідність переглянути вже діючі міжнародні договори (угоди), а з другого боку, відкрило можливості укладення міжнародних договорів (угод) з іншими державами щодо здійснення пенсійного забезпечення сторонами за період сплати страхових внесків у кожній із держав-учасниць.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: