Українських заробітчан у Польщі спробують замінити філіппінцями. Йдеться передусім про догляд за особами похилого віку.

dogliad za osobamy pohylogo viku

Польський уряд спрощує працевлаштування іноземців. Метою є, зокрема, те, щоб вони пов’язували своє майбутнє з Польщею на довше. Як повідомляє Польське радіо з посиланням видання «Dziennik Gazeta Prawna», Міністерство родини, праці і соціальної політики проводить переговори з керівництвом Філіппін на тему двосторонньої співпраці. Ця країна зацікавлена в тому, щоб особи, які приїдуть до Польщі, мали тут гарантовану роботу і житло. Як повідомив польський віце-міністр Станістав Швед, подібну угоду з Філіппінами уклали Нідерланди, на її основі приїжджають опікунки для літніх осіб. Також у випадку Польщі йдеться передусім про догляд за особами похилого віку. Зацікавлені працівники мали б приїжджати на основі дозволу на роботу. «Dziennik Gazeta Prawna» звертає увагу: нові напрямки імміграції потрібні, тому що поменшало українських заробітчан. За даними Прикордонної служби, протягом перших шести місяців цього року кордон з Польщею перетнули 4 мільйони 700 тисяч громадян України – на 300 тисяч менше, ніж у такий же період торік.

На сьогодні, у Польщі працює півтора мільйона іноземців з третіх держав. Понад 430 тисяч з них сплачує внески до Закладу соціального страхування (ZUS). У такий спосіб вони поповнюють Фонд соціального страхування (FUS), з якого поляки отримують, зокрема, пенсії та фінансову допомогу, – підкреслює віце-міністр відомства Станіслав Швед. Внески надходять від людей, які працюють на підставі договорів доручення (пол. umowa zlecenia) та трудових договорів (umowa o pracę).

Читайте також: Варшава — студентський мегаполіс Європи. Більше студентів тільки в Парижі

Міністр пояснив, що іноземці, які приїжджають до Польщі на роботу, працюють на різних умовах. Перша група – це особи, котрі отримують дозволи на роботу, друга група – це люди, котрі отримують дозволи на сезонну роботу. Третя група – це ті, хто прибуває на заробітки на коротко, тобто на підставі так званих заяв про намір доручення роботи іноземцю. Це стосується громадян України, Білорусі, Росії, Вірменії, Грузії та Молдови.

Читайте також: Гданськ пропонує житло заробітчанам. Ось як треба заохочувати земляків повертатися з заробітків

 

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: