Український Нацбанк очікує цьогоріч $9 мільярдів переказів із-за кордону


У Національному банку України очікують, що грошові перекази з-за кордону у поточному році будуть на рівні минулого року, а саме – близько 9 млрд доларів. Про це під час брифінгу сказав заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Читайте також: До кінця року в Україні запустять систему відеофіксації порушень – міністр МВС

“Ми очікуємо, що грошові перекази з-за кордону в цьому році будуть на рівні минулого року”, – сказав український банкір.

Раніше, НБУ повідомив, що змінив методику оцінки приватних грошових переказів. За уточненими даними, 2017 року грошові перекази в Україну з-за кордону склали приблизно 9,3 млрд доларів.

Читайте також: За найменшу пенсію в Польщі не купиш навіть сірників

Ця сума, як наголошує ВВС, у понад п’ять разів перевищує прямі іноземні інвестиції того ж року, які Нацбанк оцінив у 1,8 млрд доларів.

Читайте також: Євростат порівняв кількість вакансій у країнах ЄС

Загалом, за оновленими даними НБУ, за 2015-2017 роки трудові мігранти переказали в Україну 23,8 млрд доларів.

Це більше, ніж усі валютні резерви країни, які на початок 2018 року становили 18,8 млрд доларів.

Це також більше, ніж виділені МВФ кошти за програмою розширеного фінансування, із якої Київ вже отримав 7,62 млрд доларів.

Необхідність зробити нові розрахунки у Нацбанку пояснили “появою нових даних, які підтвердили зміни в міграційних потоках українських працівників за останні три роки”.

Тепер під час оцінки приватних грошових переказів, НБУ буде спиратися не лише на звітність офіційних каналів переказу грошей, але й на “результати опитувань, які дозволяють оцінити обсяги неформальних переказів – в готівковій або товарній формі”.

Нагадаємо, що у Польщі сума переказів українських робітників до рідної країни зросла у 2017 році більш ніж в 1,5 раза, перевищивши 100 млрд грн в еквіваленті. Про це під час XI Форуму Європа-Україна у місті Жешув заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцькій. “Якщо у 2016 році українські робітники передали додому 8 млрд злотих, то останні данні нашого центробанку показують, що у 2017 році було перераховано вже 13 млрд злотих – це біля 100 млрд гривень”,- зазначив урядовець.

“Звичайно, що це ніяка не благодійність – це гроші, які зароблені цими людьми, але Польща дала можливість заробити ці гроші”,- додав дипломат.

Фото ілюстративне


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: