Українці долучилися до наймасштабнішого велопробігу в Польщі (Відео)

ukrainci na WPR-2018

Українці Триміста долучилися до масштабного велопробігу, що пройшов цими вихідними. Вулицями Гданська, Сопота та Гдині проїхало кілька тисяч осіб велосипедами, а також роликами та роликовими дошками. Серед учасників була хоч і не така кількісна, як би можна було сподіватися, але все ж, група українців.

Читайте також: Надто довго розглядають справи. Роботу управлінь у справах іноземців і праці проінспектують

Почалося все із заклику на сторінках Facebook долучитися до акції аби творити позитивний імідж українців у Польщі, котрі можуть не лише “дивувати” своєю поведінкою і на підпитку їздити автомобілем у недозволених місцях, а на тверезу голову проїхатися вулицями Гданська спільно з іншими учасниками велопробігу. Щоправда, кількох днів на те, аби зібрати більшу кількість українців не вистарчило (хоча за різними підрахунками в Гданську та околицях мешкає від 30 до 50 тисяч українців). Та все ж, хоч і не зовсім організованою групою, адже частина українських учасників їхала з Гдині, інша з Гданська, на фінальній стадії пробігу українці були представлені гідно. До спонтанного пробігу долучився й керівник Консульства України в Гданську Лев Захарчишин із родиною, в тому числі й 5-річним сином.

Що ж стосується 22-о великого велопробігу, то за сприятливих погодних умов вдалося встановити рекорд цього щорічного заходу. Як твердить місцеве видання trojmiasto.pl, попри тимчасову відсутність офіційних даних від організаторів, уже можна ствердити, що кількість учасників була більшою ніж рік тому, що можна побачити на відео.

Читайте також: “Бандерівський” скандал у польській вищій футбольній лізі

Великий велопробіг або як його називають Wielki Przejazd Rowerowy — це щорічне свято в Тримісті користувачів велосипедів і інших засобів пересування, що приводяться в рух силою м’язів, а також найбільший такого плану захід у Польщі.

Читайте також: Потомки поляків гинуть за Україну, а їх батьки просять сприяти правосуддю (Відео 18+)

Іншими словами, це великий парад тих, хто пересувається велосипедом, роликами та роликовими дошками, а траса їхнього пробігу проходить вулицями Триміста. Перша така подія виключно в межах Гданська була організована в 1996 році й зібрала кількасот осіб. Натомість минулого року кількість учасників уже сягала кількох тисяч.

І нічого дивного, адже вже кілька років учасниками акції стають не лише мешканці Гданська, Сопота та Гдині, але й навколишніх міст. Цього року до пробігу долучилися жителі 14 населених пунктів.

Лишається сподіватися, що в подальшому українці братимуть активнішу та масовішу участь у схожих заходах і не лише в Гданську, а по цілій Польщі. Про що ми, з великим задоволенням, будемо писати.

Фото /Андрій Сазанський/, відео /trojmiasto.pl/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: