Українці – найактивніші покупці житла у Польщі серед іноземців

kvartyra v Polshchi

2017 рік у Польщі став рекордним щодо кількості зданого у використання житла. За статистикою Головного статистичного управління, котру наводить Польське радіо, у 2017 році девелопери здали приблизно 90 тисяч квартир, що на 14% більше, ніж у 2016 році. Головними причинами такого зростання називають високий попит у зв’язку з історично низькими відсотковими ставками, а також дуже добру ситуацію на ринку праці. Однією з причин збільшення попиту була також купівельна активність іноземців, передусім українців.

Читайте також: Скільки коштує Великодній кошик в Україні та у сусідів

У 2017 році іноземні громадяни, котрі є фізичними особами, придбали у Польщі майже 4,5 тис. помешкань, що на 6% більше, ніж у 2016 році.

Найбільше іноземці цікавились житлом у Варшаві. Торік у столиці Польщі вони придбали 1047 квартир, це на 5% менше, ніж попереднього року. Частка варшавського ринку у купівлі помешкань іноземними фізичними особами становила 23% проти 26% у 2016 році.

Читайте також: Україна на шляху до обміну податковими даними з іншими країнами. Як це зачепить українських заробітчан?

Краків був другим після Варшави містом, у якому іноземці купили найбільше квартир. Там іноземні громадяни придбали 713 помешкань, що на 18% більше, ніж у 2016 році. На третій сходинці знову опинився Вроцлав, де було продано 462 квартири іноземцям (на 2% більше).

Читайте також: У ZUS зітхнули з полегшенням: українці не подалися до інших країн

Третій рік поспіль серед іноземців українці купують у Польщі найбільше житла. У 2017 році громадяни України придбали помешкань загальною площею 70 тис. квадратних метрів, це на 16% більше, ніж у 2016 році. Водночас попит іноземців становив 265 тис. квадратних метрів (на 6% більше, ніж попереднього року). Це означає, що українці придбали 27% усієї житлової площі, придбаної іноземцями у Польщі (фізичні особи), що на 3% більше, ніж попереднього року.

Обчисливши середню площу квартири, придбаної іноземцем (59 квадратних метрів), можна дійти висновку, що українці купили торік у Польщі 1191 квартиру проти 1023 у 2016 році.

Значення українців на польському рину житла збільшилося після початку війни в Україні, що в результаті вплинуло на збільшення числа українців у Польщі. За даними Національного банку Польщі, у 2017 році у країні перебувало в середньому 900 тис. громадян України.

Наступні місця серед іноземців щодо придбаного житла у Польщі посідають: німці, британці, білоруси та французи. Слід зауважити, що до 2014 року у цьому рейтингу німці, однак вже за рік їх випередили українці.

Попит іноземців з-за східного кордону на житло у Польщі збільшується. Однак іноземці становлять тільки кілька відсоткову частку на всьому польському ринку, а тому вони не мають ключового впливу на нього.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: