Українці найчастіше працюють у Польщі від 3 до 6 місяців — скільки дозволяють документи

zarobkowa migracija

Великий вибір видів роботи, заробітна плата більша, ніж у рідній країні, та географічна близькість – це найважливіші чинники, які впливають на те, що громадяни України бажають працювати в Польщі. Як повідомляє Польське радіо, на це вказують дослідження Фонду підтримки мігрантів на ринку праці (EWL S.A.).

Чверть респондентів, які взяли участь у дослідженні, приїхали до Польщі, щоб працювати на основі біометричних паспортів. Громадяни України найчастіше працюють у Польщі від 3 до 6 місяців.

Як підкреслює голова Фонду Анджей Коркус, відсутність необхідності отримання візи значно скорочує час виконання формальностей, пов’язаних із працевлаштуванням іноземців.

«Потрібно звернути увагу, що згадані 3 до 6 місяців виникають з можливості легалізації. Три місяці – це період, гарантований біометричним паспортом, натомість 6 місяців – це найчастіше термін, на який видається віза та тимчасовий дозвіл, який дозволяє на працевлаштування протягом шести місяців. Для більшості мігрантів це їхній перший документ на перебування, який вони отримують», – пояснив президент Фонду підтримки мігрантів на ринку праці.

Опитування показує, що найбільшою групою працівників з України є люди у віці від 26 до 35 років. Чоловіків прибуває удвічі більше, ніж жінок. Більшість респондентів заявляє, що хочуть вивчати польську мову. Понад 40 відсотків зацікавлені в отриманні освіти в польських школах.

П’ята частина респондентів заявила про своє бажання постійно проживати в Польщі, а ще 26 відсотків хотіли б жити в Польщі кілька років.

Опитування проводилося в період з 25 травня по 8 червня за методом анкетування на вибірці з 900 мігрантів з України.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: