Українці рятують польську систему соціального страхування

zus

«Українці рятують Заклад соціального страхування», – «Gazeta Wyborcza» звертає увагу на те, що у Польщі внески до Закладу соціального страхування (ZUS) платять вже понад пів мільйона іноземців. Як наголошує Польське радіо, це у п’ять разів більше, ніж у 2014 році.

Протягом останніх років переважну більшість іноземців, що оплачують внески, складають саме українці – 403 тисячі. Найбільше іноземців з оплатою внесків до Закладу соціального страхування у Варшаві, Кракові, Гданську та Познані.
Друге місце у списку посідають білоруси – 29,5 тисяч осіб. Далі – в’єтнамці, молдовани, росіяни, китайці, грузини, турки та індійці. Більшість з них працюють на трудових договорах (umowa o pracę) – 305 тисяч, на підставі договорів доручення (umowa zlecenia) – 217 тисяч, а 18,2 тисячі мають власні фірми. Найбільше фірм в українців, 4000 тисячі 100, зокрема, у сфері послуг, у транспортній сфері і в торгівлі.

Читайте також: Скільки коштує Великодній кошик в Україні та у сусідів

Але дані із Закладу соціального страхування неповні, бо насправді у Польщі працює набагато більше іноземців, які мають інші форми працевлаштування. Бо ж, наприклад, минулого року заявок на працевлаштування іноземців було подано польськими фірмами на 2 млн осіб, 90% з них були спрямовані до громадян України.

Читайте також: Україна на шляху до обміну податковими даними з іншими країнами. Як це зачепить українських заробітчан?

Згідно зі статистичними даними, найчастіше українці працюють на виробництві (18%) і в сфері послуг (15%). 80% на посадах нижнього щабля. Понад 77% виконує фізичну, решта – розумову роботу. Українець заробляє у Польщі в середньому від 2300 злотих (537 євро) до 2700 злотих (630 євро).

Фото ілюстративне /polskieradio.pl/


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: