Українці в Польщі працюють, купують та інвестують

Rz pro ukrainciv

Майже кожний четвертий українець, який працює в Польщі, купив тут авто, 5% придбало за останні п’ять років, нерухомість. А 45% працівників з України планують такі покупки у майбутньому, найчастіше завдяки кредитам з польських банків — про це, за повідомленням Польського радіо свідчать дослідження фірми ARC Rynek i Opinia.

Читайте також: Український водій отримав подяку за героїчну поведінку

Авторитетне польське видання «Rzeczpospolita» присвятила кілька дописів українським працівникам у Польщі. «Українські заробітчани відіграють усе більшу роль не тільки на ринку праці. Для багатьох фірм, в тому й телекомів і банків, вони вже складають важливу групу клієнтів, вони стають нею також як покупці авто чи житла».
Економістка з Варшавського університету Малгожата Старчевська-Кжиштошек переконує, що українці – це один з імпульсів зростання польської економіки.
У коментарі цього видання «Даймо українцям нормально жити» читаємо про те, українські працівники поступово вливаються у польську дійсність, у великих містах їх чути на вулицях, крамницях і автобусах. Цю велику хвилю імміграції можна порівняти з тією, що її спостерігали після 2007 року у Великій Британії, коли там з’явилися тисячі поляків.
Чи готове польське суспільство до цього? Останнє, березневе, опитування громадської думки показало, що лише 24% поляків відчуває симпатію до українців, а 40% – відразу. Раніше було навпаки. «Може це тимчасове коливання викликане, наприклад, суперечками на політичному щаблі, оскільки раніше (за винятком 2016 року) симпатія до наших східних сусідів поступово зростала. Гірше було б, якби виявилося, що така тенденція стала перспективним трендом», – пише авторка статті і закликає своїх краян ставитися до заробітчан з-над Дніпра не тільки як до засобів польського ринку праці, а, перш за все, як до людей, які в Польщі хочуть працювати, заробляти і просто нормально жити.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: